W Krakowie realizują projekt „Potrzebny Aktywny Senior”

POLITYKA SENIORALNA

Autor: UM Kraków, MK/Rynek Seniora   06 listopada 2015 13:20


W Krakowie realizują projekt „Potrzebny Aktywny Senior” Członkowie Rady Krakowskich Seniorów udowadniają, że osoby starsze chcą uczestniczyć w podejmowaniu decyzji, które często ich samych bezpośrednio dotyczą. Fot. Rada Krakowskich Seniorów

„Potrzebny Aktywny Senior” to tytuł warsztatów organizowanych dla seniorów z Krakowa przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej. To propozycja dla osób pragnących aktywnie zaangażować się w sprawy społeczne, chcących reprezentować swoje pokolenie w bieżącej polityce miasta, a także dzielić się swoim doświadczeniem w młodszymi pokoleniami.

Projekt „Potrzebny Aktywny Senior” obejmuje: bezpłatne Warsztaty Coachingu Obywatelskiego, czyli warsztaty dotyczące aktywności społecznej, możliwości oraz siły sprawczej osób starszych oraz tworzenia projektów do budżetu obywatelskiego; Dzień Aktywnego Seniora; wizyty studyjne w „Miejscach z charakterem”.

Uczestnicy projektu otrzumają bezpłatne materiały dydaktyczne, poczęstunek podczas zajęć, możliwość wzięcia udziału w bezpłatnej jednodniowej wycieczce do „Miejsca z charakterem”.

Rekrutacja do projektu trwa do wyczerpania miejsc. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fundacja.e-gap.pl/seniorzy.

Zapisy dokonywane są na podstawie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie projektu. Formularze należy dostarczyć pocztą (e-mail albo tradycyjną) lub osobiście do biura projektu: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, ul. Rakowicka 10b/10. 31-511 Kraków, tel. 12 423 76 05, e-mail: alicja.marszalek@fundacja.e-gap.pl lub magdalena.sobesto@fundacja.e-gap.pl

Zajęcia odbywają się w Miejskim Ośrodku Wspierania Inicjatyw Społecznych, os. Centrum C 10 w Krakowie. Terminy najbliższych spotkań: 10, 17 i 24 listopada oraz 1 grudnia br. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10, trwają do 13 lub 14.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.