W Krakowie ruszają Centra Aktywności Seniorów
Autor: Dziennik Polski/Rynek Seniora   29 czerwca 2015 16:42

Wycieczki, gimnastyka, wolontariat, kursy komputerowe, nauka angielskiego - to tylko niektóre propozycje, jakie przygotowały dla osób w wieku 60+ Centra Aktywności Seniorów - CAS-y.

Jest to nowy program gminy Kraków. CAS-y będą prowadzone przez krakowskie organizacje pozarządowe. Wszystkie zajęcia mają być bezpłatne.

Pierwsze sześć miejskich CAS-ów rozpocznie działalność już 1 lipca a docelowo cała sieć ma liczyć 54 kluby – po trzy w każdej z 18 dzielnic Krakowa.

Po pierwsze CAS-y będą zachęcać seniorów do działania na rzecz innych. Nacisk będzie położony również m.in. na oswajanie seniorów z nowoczesnymi technologiami.  Są też plany, by upowszechniać wiedzę z zakresu telemedycyny.

Jeśli zaś chodzi o rozwój fizyczny – CAS-y będą organizować zajęcia typu pływanie, gimnastyka czy nordic walking. Prócz tego nie zabraknie wycieczek, spacerów, a także zajęć poświęconych zdrowemu odżywianiu.

Jak skorzystać z oferty centrów? Wystarczy, że senior zadzwoni do dowolnie wybranego CAS-u i zgłosi chęć udziału w zajęciach. Pracownicy klubu zapiszą go i poinformują o terminie pierwszego spotkania.

CAS-y, które zaczną działać od 1 lipca, to dopiero początek. Kolejnych sześć ma ruszyć we wrześniu. Właśnie trwa drugi nabór dla organizacji pozarządowych zainteresowanych prowadzeniem CAS-ów. Ratusz zachęca do udziału, liczy na to, że napłynie dużo zgłoszeń (czeka na nie do 6 lipca).

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.