W Lublinie powstał kolejny klub seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW/Rynek Seniora   09 grudnia 2015 15:58


RynekSeniora.pl
W Lublinie powstał kolejny klub seniora Nowy klub seniora w Lublinie początkowo będzie funkcjonował dwa razy w tygodniu. Fot. Skaneidrotten/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

W Lublinie działalność rozpoczyna siódmy już klub seniora. W najbliższy czwartek (10 grudnia) przy Al. Jana Pawła II (przy parafii pw. Świętej Rodziny) funkcjonować zacznie ośrodek „Ruta”.

Kluby tego typu działają w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia - jednostki budżetowej i organizacyjnej Lublina.

Oprócz klubów, wparcie dla osób w wieku emerytalnym, oferuje jeszcze sześć innych ośrodków m.in. w dzielnicach Kalinowszczyzna, LSM, Śródmieście i Stare Miasto oraz Czechów.

Powstające kluby seniorów to odpowiedź na zgłaszaną przez środowisko lubelskich seniorów potrzebę tworzenia ośrodków, w których można rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności, nawiązywać relacje społeczne oraz aktywnie i twórczo spędzać wolny czas.

- Dążymy do poprawy sytuacji i wzrostu poziomu jakości życia coraz liczniejszej grupy seniorów, staramy się w każdej dzielnicy zapewnić funkcjonowanie ośrodka wsparcia dla osób w podeszłym wieku. W dzielnicy Czuby Północne dotychczas nie było takiego ośrodka, stąd inicjatywa utworzenia Klubu Seniora „Ruta” - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta ds. społecznych

Klub początkowo będzie funkcjonował dwa razy w tygodniu (we wtorki i piątki), jednak w przypadku większych oczekiwań osób korzystających z zajęć miasto zakłada częstsze spotkania.

Oferta klubu jest dość bogata, obejmuje m.in. warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, spotkania z poezją, zajęcia edukacyjne, komputerowe oraz różnorodne gry i zabawy. Seniorzy będą mogli również uczestniczyć w spacerach, wycieczkach, wyjściach do kina czy teatru oraz w zabawach tanecznych. W programie klubu znajdzie się również miejsce na zajęcia rehabilitacyjne i prozdrowotne.

Korzystanie z oferty klubu będzie bezpłatne. Osoby chętne do uczestnictwa w zajęciach Klubu proszone są o kontakt telefoniczny: 81 466-55-60 w. 11 lub 18 lub osobisty, w godzinach funkcjonowania Klubu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.