W Małopolsce wybrano „Seniorów Roku”

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Dziennik Polski/Rynek Seniora   26 października 2015 09:57


W Małopolsce wybrano „Seniorów Roku” Seniorów z Małopolski nagrodzono za aktywność i pracę na rzecz innych. Fot. Skaneidrotten/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Anna Karpierz z Rabki-Zdroju i Andrzej Sulich z Olkusza to zwycięzcy dziewiątej edycji konkursu na „Senior Roku” organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Małopolski plebiscyt „Poza Stereotypem” jest najstarszą tego typu inicjatywą w Polsce. Co roku kapituła składająca się z przedstawicieli instytucji na co dzień działających na rzecz seniorów oraz reprezentantów mediów spośród nadesłanych kandydatur wybiera dwójkę laureatów.  seniorzy to postacie absolutnie nietuzinkowe.

81-letnią Annę Karpierz do konkursu zgłosili miejscy urzędnicy, z którymi na co dzień współpracuje.   „Seniorka Roku” w przeszłości uczyła w szkole, prowadziła również drużynę harcerską. Po przejściu na emeryturę zaangażowała się w działalność Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycieli Polskich w Rabce, którym kierowała przez kilkanaście lat.

Z funkcji prezesa zrezygnowała przed rokiem, nadal pozostaje jednak aktywnym członkiem zespołu, który organizuje życie kulturalne i towarzyskie lokalnych seniorów.  

73-leniemu Andrzejowi Sulichowi statuetkę przyznano w uznaniu za jego działalność dydaktyczną, chociaż nauczycielem z wykształcenia nie jest. Skończył technikum budowlane i przez kilkadziesiąt lat pracował w zawodzie. Jego przygoda z nauczaniem zaczęła się 15 lat temu w przykościelnej świetlicy, gdzie tajniki matematyki zaczął przybliżać trudnej młodzieży. Dzisiaj jego zajęcia pod nazwą „Matematyka ściśle fajna” regularnie odbywają się w osiedlowym klubie.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.