W nadchodzący weekend bezpłatne wejścia do instytucji kultury dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   22 września 2017 15:33


W nadchodzący weekend bezpłatne wejścia do instytucji kultury dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach realizowanej po raz piąty ogólnopolskiej akcji ministerstwa kultury pt. "60+kultura" seniorzy w całym kraju, w pierwszy weekend jesieni (23-24 września), będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Z darmowych biletów wstępu lub biletów ze zniżką będą mogły skorzystać osoby powyżej 60. roku życia. Akcja ma je zachęcić do częstszego korzystania z ofert kulturalnych.

- Bardzo się cieszę, że w tym roku po raz kolejny mogę zaprosić wszystkich seniorów do udziału w organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego +weekendzie seniora+ w pierwszy weekend jesieni - powiedział PAP wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

- Zachęcam państwa serdecznie do skorzystania z oferty muzeów i galerii, które specjalnie na tę okazję przygotowały wystawy, lekcje muzealne, dni otwarte i zniżki dla seniorów, aby mogli aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym swojej okolicy. Staramy się co roku poszerzać naszą ofertę, ponieważ nasi seniorzy są co roku coraz młodsi - podkreślił Gliński.

W realizowanej po raz piąty inicjatywie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. "60+kultura" bierze udział ok. 200 placówek kulturalnych na terenie całego kraju.

W akcji weźmie udział np. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, które oferuje seniorom - 23 września o godz. 10 - spacer tematyczny po parku połączony z obserwowaniem ptaków. - Można tu spotkać wiele ciekawych gatunków, które w Wilanowie znalazły ustronne miejsce, oddalone od miejskiego gwaru - zachęca Muzeum.

Seniorzy z Mazowsza będą mogli też skorzystać z oferty Muzeum Ziemi Otwockiej. Placówka proponuje bezpłatne oglądanie ekspozycji: historia Otwocka - uzdrowiska, historia Otwocka w czasie II wojny światowej, Otwock w PRL, zbiory etnograficzne, mini-skansen militarny.

Z kolei Zagroda Kurpiowska w Kadzidle, oprócz bezpłatnego zwiedzania przez cały weekend, 23 września, w godz. 12-16 zaplanowała "Spotkanie z folklorem", czyli pokaz i warsztaty, podczas których uznana twórczyni ludowa Wiesława Bogdańska zaprezentuje elementy kultury materialnej regionu kurpiowskiego (wycinanka kurpiowska, kwiaty bibułkowe).

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oferuje możliwość zwiedzenia jedynego w Polsce młyna papierniczego z 1605 r. Seniorzy będą mogli zobaczyć m.in. unikalną w skali kraju polichromię z XVII/XVIII w., wziąć udział w warsztatach czerpania papieru ze znakiem wodnym oraz odbicia własnej dłoni w masie papierniczej. Ponadto będą mogli zobaczyć interaktywną wystawę banknotową oraz wystawę sztuki papieru.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, 23 września, o godz. 17, zaprasza seniorów na karaoke.

"Uczestnicy karaoke będą mieli okazję do wspaniałej zabawy przy największych przebojach lat 60., 70. i 80. Profesjonalna oprawa dźwiękowa i oświetleniowa każdego występu, stworzy klimat iście koncertowy. Przygotowany na tę okoliczność repertuar przeniesie publiczność w minione dekady polskiej muzyki rozrywkowej. Wśród utworów, które będą mogli wybrać zainteresowani występem miłośnicy sztuki wokalnej, znajdą się m.in.: piosenki Zbigniewa Wodeckiego, nieśmiertelne przeboje Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej, wielkie hity Czerwonych Gitar, Kasi Sobczyk, Tadeusza Nalepy, Anny Jantar, Danuty Rinn, czy big-bitowe piosenki Karin Stanek" - podało muzeum.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR