W najbliższy piątek ruszą III Senioralia w KrakowieJW, UM Kraków/Rynek Seniora - 13 września 2016 10:14


W piątek (16 września) rozpoczną się III Senioralia w Krakowie. Wydarzenie zainauguruje prezydent Krakowa, przekazując seniorom w samo południe klucze do bram miasta.

Seniorzy opanują Kraków na dwa dni - szereg wydarzeń odbędzie się 16 i 17 września na pl. Wolnica. Ich gospodarzami będą: Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, Krakowskie Centrum Seniora oraz Centra Aktywności Seniorów.

W ramach imprezy zaplanowano: przekazanie seniorom kluczy do miasta przez prezydenta Jacka Majchrowskiego, występy artystyczne i sportowe oraz wydarzenia kulturalne. Na scenie zaprezentują się m.in. laureaci konkursu literackiego dla seniorów, „Mój Kraków”, a w namiotach przy pl. Wolnica będzie można zapoznać się z ofertą lokalnych Centrów Aktywności Seniorów oraz miejskich domów pomocy społecznej. W programie jest też zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i zabytków Kazimierza z przewodnikiem. Atrakcją piątkowego wieczoru będzie plenerowa potańcówka „Roztańczony wrzesień”.

 

{media;3068;;http://i.rynekseniora.pl/i/00/30/68/003068.jpg;http://i.rynekseniora.pl/i/00/30/68/003068_980.jpg}

W sobotę, 17 września, Dzielnica I Stare Miasto zaprasza wszystkich na bogaty program artystyczny pod tytułem „Pod krakowskim niebem - koncertująca kawiarnia” z finałowym koncertem Lidii Jazgar z zespołem Galicja (szczegóły TUTAJ), a w samo południe w Bazylice Bożego Ciała zostanie odprawiona msza w intencji krakowskich seniorów.

III Senioralia w Krakowie „Jesień Krakowskiego Seniora”, organizowane są w ramach realizacji Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Seniorów. Celem wydarzenia jest zasygnalizowanie, że Kraków jest otwarty na potrzeby osób w wieku senioralnym.

Więcej informacji na temat Senioraliów można znaleźć na stronie www.dlaseniora.krakow.pl.