W najbliższy piątek ruszą III Senioralia w Krakowie

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW, UM Kraków/Rynek Seniora   13 września 2016 10:14


W najbliższy piątek ruszą III Senioralia w Krakowie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piątek (16 września) rozpoczną się III Senioralia w Krakowie. Wydarzenie zainauguruje prezydent Krakowa, przekazując seniorom w samo południe klucze do bram miasta.

Seniorzy opanują Kraków na dwa dni - szereg wydarzeń odbędzie się 16 i 17 września na pl. Wolnica. Ich gospodarzami będą: Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, Krakowskie Centrum Seniora oraz Centra Aktywności Seniorów.

W ramach imprezy zaplanowano: przekazanie seniorom kluczy do miasta przez prezydenta Jacka Majchrowskiego, występy artystyczne i sportowe oraz wydarzenia kulturalne. Na scenie zaprezentują się m.in. laureaci konkursu literackiego dla seniorów, „Mój Kraków”, a w namiotach przy pl. Wolnica będzie można zapoznać się z ofertą lokalnych Centrów Aktywności Seniorów oraz miejskich domów pomocy społecznej. W programie jest też zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i zabytków Kazimierza z przewodnikiem. Atrakcją piątkowego wieczoru będzie plenerowa potańcówka „Roztańczony wrzesień”.

 

W sobotę, 17 września, Dzielnica I Stare Miasto zaprasza wszystkich na bogaty program artystyczny pod tytułem „Pod krakowskim niebem - koncertująca kawiarnia” z finałowym koncertem Lidii Jazgar z zespołem Galicja (szczegóły TUTAJ), a w samo południe w Bazylice Bożego Ciała zostanie odprawiona msza w intencji krakowskich seniorów.

III Senioralia w Krakowie „Jesień Krakowskiego Seniora”, organizowane są w ramach realizacji Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Seniorów. Celem wydarzenia jest zasygnalizowanie, że Kraków jest otwarty na potrzeby osób w wieku senioralnym.

Więcej informacji na temat Senioraliów można znaleźć na stronie www.dlaseniora.krakow.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR