W Opolu już działa telefon życzliwości dla seniorów
Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Seniora   03 czerwca 2016 15:32

W Opolu zaczął działać telefon, pod którym seniorzy mogą szukać porad oraz różnego rodzaju pomocy - informuje „Nowa Trybuna Opolska”.

Telefon o numerze 77 441 23 70 będzie działać w każdy wtorek i czwartek od godziny 17 do 19. Opolski Telefon Życzliwości adresowany jest dla seniorów, a szczególnie dla osób powyżej 60. r.ż.

- Oferujemy bezpłatną pomoc prawną, ale można dzwonić także po to, aby dowiedzieć się, jak załatwić różne sprawy w urzędach, jak korzystać z ulg oferowanych przez miasto czy zajęć organizowanych przez stowarzyszenia - mówi Iwona Niedojadło, kierownik Centrum Informacji i Edukacji „Senior”, które działa przy urzędzie miasta.

Jak podkreśla, ten telefon to również próba znalezienie lekarstwa na samotność osób w wieku 60 plus. Dlatego można dzwonić także po to, aby porozmawiać.

W Opolu powstała  grupa 20 wolontariuszy w różnym wieku. Są to specjaliści z różnych dziedzin. Będą dyżurować w dwie osoby, bo dzięki temu mogą się uzupełniać wiedzą, a także lepiej pomagać w sytuacjach kryzysowych. Muszą być gotowi także na to, że zadzwoni np. potencjalny samobójca.

Telefon zainstalowano w Centrum Informacji i Edukacji „Senior” na ulicy Koraszewskiego, ale to także inicjatywa Banku Usług Wolontarystycznych 60+ oraz Parafialnego Klubu Seniora przy Parafii Przemienienia Pańskiego.

Urząd miasta zapewnia lokal i telefon, a organizacje wolontariuszy, którzy będą się szkolić pod kątem obsługi Opolskiego Telefonu Życzliwości.

Więcej: www.nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.