W osiem lat mieli wyłudzić od emerytowanego księdza niemal milion złotych. Ruszył proces

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   12 lipca 2017 10:42


W osiem lat mieli wyłudzić od emerytowanego księdza niemal milion złotych. Ruszył proces Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przed łódzkim sądem rozpoczął się we wtorek proces 51-letniego mężczyzny i jego 27-letniej córki, którzy mieli przez osiem lat wyłudzić od obecnie 85-letniego znajomego ponad 800 tys. zł twierdząc, że pieniądze potrzebne są m.in. na zagraniczne operacje i rehabilitacje.

Oskarżonym grozi kara do 10 lat więzienia.

Na wniosek oskarżonej i oskarżyciela posiłkowego, sąd - ze względu na ważny interes prywatny - wyłączył jawność rozprawy. Jawny będzie wyrok.

Według prokuratury do wyłudzenia pieniędzy doszło w latach 2008-16. Oskarżony miał wymyślać różne historie, aby wyłudzić od starszego mężczyzny - łódzkiego emerytowanego księdza - pieniądze. Powoływał się m.in. na konieczność spłaty zobowiązań, operacje i rehabilitacje dziecka. Twierdził, że operacje trzeba przeprowadzić za granicą - w Niemczech i w Austrii. Mówił, iż konieczny jest przeszczep trzustki, poważnie także choruje na serce. Zapewniał, że zwróci otrzymywane pieniądze. Mówił również, że chora jest jego córka, która także wymaga leczenia. Poprosił też o pieniądze na pogrzeb żony, mimo tego, że kobieta żyje.

Twierdził również, że za granicą zmarł jego teść i potrzebował pieniędzy na sprowadzenie ciała. Przesyłał pokrzywdzonemu pocztówki i listy z podziękowaniami.

Aby pomagać znajomym, 85-letni dziś ksiądz, sprzedał swe mieszkanie, samochód, pożyczał także pieniądze od innych osób. Podejrzeń nabrał dopiero, gdy skończyły mu się pieniądze, a oszust nadal żądał wsparcia.

Jak ustalono, w ciągu ośmiu lat duchowny przekazał znajomym ponad 817 tys. zł. Twierdził, że przesyłał pieniądze, bo był przekonany, że niesie pomoc.

51-latek i jego córka zostali zatrzymani w Sosnowcu, gdzie mieszkali. Usłyszeli zarzuty oszustwa znacznej wartości. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR