W Pałacu Prezydenckim dzieci przygotowały kartki świąteczne dla weteranów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 marca 2017 07:48


W Pałacu Prezydenckim dzieci przygotowały kartki świąteczne dla weteranów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W poniedziałek (27 marca) w Pałacu Prezydenckim dzieci przygotowywały kartki z życzeniami, które mają trafić do dla weteranów mieszkających m.in. w jednym z domów seniora w Kanadzie. Jesteśmy winni weteranom pamięć i wdzięczność - podkreślił szef gabinetu prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Życzenia wielkanocne od dzieci otrzymają powstańcy warszawscy, emerytowani profesorowie, kawalerowie Orderu Virtuti Militari, członkowie Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Ottawie, Sybiracy i weterani drugiej wojny światowej oraz osoby walczące pod Monte Cassino.

W poniedziałek kartki wraz z dziećmi z warszawskich szkół podstawowych przygotowywał minister Kwiatkowski.

- W Pałacu Prezydenckim, w sali w której dzieją się najważniejsze w Polsce wydarzenia, spotykamy się, by pokazać, że pamiętamy o naszych rodakach, o tych, którzy walczyli za Polskę, cierpieli za Polskę, którzy dzisiaj z różnych powodów mieszkają w różnych częściach świata: blisko i daleko - powiedział minister.

Wyraził nadzieję, że akcja będzie trwała.

- To dowód na to, że pamiętamy o tych, którzy mieszkają daleko, którzy za nas walczyli, cierpieli. I tak jak mówił prezydent Andrzej Duda w swoim inauguracyjnym wystąpieniu w parlamencie: budujemy wspólnotę wszystkich Polek i Polaków bez względu na to, gdzie mieszkają - powiedział szef gabinetu prezydenta.

Imienne kartki z życzeniami wielkanocnymi trafią do weteranów mieszających w Kanadzie.

- To ci, którzy walczyli pod Monte Cassino, ci którzy byli zesłani na Syberię, to powstańcy warszawscy. To ludzie, którym jesteśmy winni pamięć i wdzięczność, bo dzięki nim dzisiaj żyjemy w niepodległej, suwerennej Polsce - dodał Kwiatkowski.

Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu; obecnie przebywa w nim 126 pensjonariuszy, w przeważającej części są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. Kartki trafią również do polskich bohaterów, którzy mieszkają ze swoimi rodzinami w całej Kanadzie.

To druga edycja akcji "Kartka dla weterana"; w ubiegłym roku życzenia z okazji Bożego Narodzenia dzieci napisały do weteranów mieszkających w Wielkiej Brytanii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR