W Radomiu powstało Centrum Aktywności Seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   02 października 2018 11:17


W Radomiu powstało Centrum Aktywności Seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum Aktywności Seniorów (CAS) otwarto uroczyście w poniedziałek (1 października) w Radomiu. W ramach pięciu realizowanych tutaj projektów miasto chce zachęcić seniorów do udziału w życiu społecznym i kulturalnym Radomia. W CAS organizowana będzie m.in. nauka języka angielskiego i wspólne spacery.

Prezydent miasta Radosław Witkowski zaznaczył, że otwarcie Centrum Aktywności Seniorów to jeden z elementów miejskiego programu "Siła w seniorach', który realizowany jest na trzech płaszczyznach - bezpieczeństwo, zdrowie i aktywność. Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik podkreślił, że CAS nie jest kolejnym klubem seniora. - Chcemy, aby to sami seniorzy decydowali o tym, co na co dzień będzie się tu działo. Nie tworzymy centrum dla seniorów, lecz tworzymy je razem z seniorami - zaznaczył wiceprezydent.

Centrum Aktywności Seniorów otworzono po sąsiedzku z American Corner - placówką, która w ramach współpracy z Ambasadą USA prowadzi działalność kulturalno-oświatową na temat Stanów Zjednoczonych. Stąd jak - podkreślił Zawodnik - pomysł, by w ramach projektu "Sąsiedztwo" przedstawiciele American Corner m.in. uczyli seniorów języka angielskiego oraz obsługi komputera - m.in. pod kątem porozumiewania się przez komunikatory internetowe. - Liczymy na to, że radomianie będą komunikować się tą drogą z seniorami z USA czy Kanady - powiedział wiceprezydent.

Kolejny projekt realizowany w Centrum Aktywności Seniorów to tzw. "Tuba", czyli biuro interwencji. - Seniorzy będą tutaj mogli zasięgnąć porady m.in. policjanta, strażnika miejskiego czy prawnika - wyjaśniał Zawodnik.

Z kolei poprzez projekt "Kładka" miasto chce dotrzeć do osób, które dopiero wkraczają w wiek senioralny. - Chcemy pomagać im w łagodnym przejściu ze stanu aktywności zawodowej do życia na emeryturze; by na nowo odkryli swoje zainteresowania i pasje - stwierdził Zawodnik.

W Centrum Aktywności Seniorów będą się też odbywały cykliczne spotkania z lekarzami i fizjoterapeutami. W ramach tzw. "Spacerowni" organizowane będą codzienne spacery po Radomiu.

W ramach programu "Siła w seniorach" radomscy seniorzy m.in. otrzymują od miasta czujniki czadu. Od lat prowadzone są także bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób po 65. roku życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR