W Trójmieście życie na emeryturze nie jest nudne
Autor: PolskieRadio/Rynek Zdrowia   04 stycznia 2015 21:33

Osoby w wieku 60+, mogą otrzymać nawet 500 złotych na aktywne i kreatywne spędzanie czasu. Taką możliwość daje Gdański Fundusz Senioralny. Aktywności jaką placówki w Trójmieście oferują seniorom jest znacznie więcej.

Aby starać się o otrzymanie dofinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, trzeba zebrać minimum 5 seniorów i złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z opisem planowanego przedsięwzięcia.

W samym Gdańsku działa aż 30 klubów seniora. Oferują zajęcia edukacyjne, kulturalne, kulinarne, zajęcia sportowo-rehabilitacyjne, wycieczki. Uczestnicy chodzą także na koncerty, do teatru i kina. Jednym z najpopularniejszych jest Klub Seniora Motława. Organizuje wycieczki, pogadanki z ciekawymi ludźmi, zajęcia artystyczne.

W Sopocie działa Program „SENIOR CAPITAL” - projekt na rzecz dojrzałych osób. Od września 2012 r. Miasto Sopot to partnerem tego międzynarodowego projektu, którego głównym założeniem jest aktywizacja zawodowa i społeczna przedstawicieli pokolenia 50+.

Inicjatywa ta stanowi naturalną kontynuację realizowanego w latach 2008-2012 projektu “Quality Ageing in an Urban Environment”, w ramach którego m.in. stworzona została w naszym mieście dedykowana seniorom sieć punktów bezpłatnego dostępu do Internetu. Tzw. „kąciki seniora” zlokalizowane zostały w dwóch filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Sopockim Centrum Seniora oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Gdynia jest pierwszym polskim miastem, które utworzyło Centrum Aktywności Seniora (CAS). Jest to jednostka budżetowa gminy, której rolą jest wspieranie aktywności mieszkańców i koordynacja wszelkich działań na rzecz seniorów.

Centrum realizuje zadania z 42 partnerami – organizacjami pozarządowymi, instytucjami, szkołami, uczelniami wyższymi, ośrodkami rekreacyjnymi, kulturalnymi, placówkami służby zdrowia. Zakres działalności obejmuje zadania o charakterze edukacyjnym, kulturotwórczym, poznawczym, prozdrowotnym, integracyjnym, rozrywkowym i informacyjnym.

Czytaj więcej: http://radiogdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.