W Tychach wybierają członków rady seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: MK/Rynek Seniora   25 marca 2015 15:50


W Tychach wybierają członków rady seniorów

Starsi mieszkańcy Tychów wybierają dziś (25 marca) swoich przedstawicieli do rady seniorów. Jej kadencja potrwa 4 lata. Seniorzy będą konsultować, doradzać i inicjować nowe projekty.

W skład rady seniorów wejdzie 15 osób –będą to przedstawiciele osób starszych oraz podmiotów działających na rzecz przedstawicieli tej grupy wiekowej. Swojego kandydata do rady mogły zgłaszać grupy co najmniej 15 osobowe w wieku powyżej 60-tego roku życia. Spośród kandydatów wybrany zostanie ostateczny skład rady. 

- Apelujemy do wszystkich tyskich seniorów o zaangażowanie się w wybór rady i włączenie się w jej pracę. Rada seniorów będzie działała społecznie, ale w miarę możliwości chcielibyśmy organizować dyżury, udzielać pomocy np. w załatwianiu urzędowych spraw - mówi Ewa Dziekońska, jedna z inicjatorek tego przedsięwzięcia.   

Powstanie rady to w znacznej mierze zasługa samych seniorów, którzy zwrócili się do Rady Miasta z wnioskiem o  jej utworzenie. Po licznych dyskusjach gotowy projekt trafił najpierw pod obrady Komisji Samorządowej, a potem pod głosowanie Rady Miasta. 30 października ubiegłego roku Rada przyjęła uchwałę w sprawie powołania Tyskiej Rady Seniorów oraz nadania jej statutu, który określa tryb wyboru członków rady oraz zasady jej funkcjonowania.  

- Utworzenie rady jest efektem zmian w strukturze naszego społeczeństwa, w którym coraz większą liczbę stanowią osoby starsze, często bardzo aktywne i chcące współdecydować o tym, co dzieję się w mieście. Tę aktywność tyskich seniorów obserwujemy od dłuższego czasu,  tyski Uniwersytet Trzeciego Wieku jest jednym z największych w Polsce, a liczba słuchaczy, których obecnie jest blisko tysiąc, z roku na rok rośnie - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.