W Zielonej Górze powstanie ambasada? Nietypowy pomysł rady seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   19 maja 2016 10:48


W Zielonej Górze powstanie ambasada? Nietypowy pomysł rady seniorów Zadaniem ambasady w Zielonej Górze byłaby integracja lokalnych organizacji senioralnych. Fot. Melissa/Flickr.com (CC BY 2.0)

Rada seniorów chce stworzyć w Zielonej Górze ambasadę, której celem byłoby zintegrowanie miejskich organizacji senioralnych - informuje Gazeta Wyborcza.

Inicjatorem projektu jest Jan Kot, kandydat ubiegający się o stanowisko przewodniczącego rady seniorów, która została reaktywowana w kwietniu 2016 r. Rada liczy 15 członków. 

Na łamach GW tłumaczy, że kluby i stowarzyszenia działające w Zielonej Górze na rzecz osób starszych często nie mają środków finansowych na organizację siedziby lub mieszczą się w lokalach o niskim standardzie. Dodaje, że w pomyśle na ambasadę chodziłoby o to, by te organizacje senioralne zjednoczyć.

Jan Kot liczy na jeden lub nawet kilka lokali, w których byłby wspólny sekretariat i sale spotkań, a organizacje mogłyby wspólnie tworzyć projekty i starać się o środki unijne. Wyjaśnia, że podobna ambasada działa w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie).

Kandydat na przewodniczącego rady seniorów chce m.in. walczyć o lepszy dostęp do specjalistów, żeby seniorzy nie musieli czekać na wizytę miesiącami. Ale nie tylko. - Proponowaliśmy już lubuskiemu NFZ, żeby mniej pieniędzy przeznaczał na wyjazdy do sanatorium, więcej przekazał na działające na miejscu ośrodki fizjoterapii i rehabilitacji - mówi.

Zielona Góra liczy prawie 140 tys. mieszkańców. Ponad 21 proc. z nich jest w wieku poprodukcyjnym (kobiety 60+ i mężczyźni 65+).

Więcej: www.zielonagora.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.