Warszawa: 2 września Parada Seniorów i Piknik PokoleńRynek Seniora - 14 lipca 2017 11:14


Fundacja Zaczyn zaprasza 2 września 2017 na IV edycję Ogólnopolskiej Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” - czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin.

Jak informuje fundacja, "tego dnia wspólnie wychodzimy na ulicę Warszawy, by zamanifestować siłę solidarności międzypokoleniowej i świetnie się bawić!".

Wydarzenie zacznie się 2 września o godz. 12:00 przy rondzie Charles’a de Gaulle’a w Warszawie (początek ul. Nowy Świat), potem uczestnicy wspólnie przejdą w paradzie na teren Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń (godz. 13).

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla seniorów z całej Polski z przyjaciółmi i rodzinami.

"Ma być kolorowo, radośnie i głośno, tak bardzo, by nasz głos dotarł do osób odpowiedzialnych za politykę senioralną, a także by inni (jeszcze nieaktywni) seniorzy zainspirowali się i zaangażowali w swoje lokalne grupy. Hasło tegorocznej parady to „Siła wieku, człowieku!”, czyli wydobywamy potencjał społeczności 60+, którego należy szukać w ich doświadczeniu, energii i liczebności" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia

Piknik Pokoleń to spotkanie międzypokoleniowe, na którym obok siebie bawią się przedstawiciele wszystkich pokoleń. Tradycyjnie oprócz finałowego koncertu estradowej gwiazdy, do tańca będzie przygrywać Dj Wika. Równolegle będą odbywać się ciekawe panele dyskusyjne, warsztaty i ćwiczenia ruchowe.