Warszawa: darmowe taksówki dla żołnierzy powstania warszawskiego
Autor: PAP/Rynek Seniora   31 października 2018 17:42

Darmowe przejazdy taksówkami dla żołnierzy powstania warszawskiego to rozpoczęty w środę (31 października) nowy projekt pilotażowy stołecznego urzędu.

Z bezpłatnego przejazdu taksówką na trasie do 30 km powstańcy będą mogli korzystać w godz. 6.00-22.00 cztery razy w miesiącu. Przekroczenie wyznaczonego dystansu będzie się wiązało z dopłatą do przejazdu. Usługę świadczyć będzie korporacja Wawa Taxi.

Tomasz Pactwa z Biura Pomocy i Projektów Społecznych wyjaśnił PAP, że projekt ma umożliwić powstańcom udział w różnych wydarzeniach w mieście. - Każdy powstaniec dostanie pocztą swoją kartę. Mają one swoje numery, każdy zaczyna się od liczby 1944, dalej jest kilka zer i indywidualny numer przypisany każdemu żołnierzowi powstania - poinformował.

Dodał, że "cztery przejazdy są na początek. Budżet mamy dość spory, więc w kolejnych tygodniach będziemy to rozszerzać - może na liczbę przejazdów, a może też na inne grupy seniorów".

Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska wyraziła nadzieję, że powstańcy będą korzystać z przejazdów "jak najrzadziej do lekarzy, a jak najczęściej w takie miejsca spotkań, jak np. Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich". Jej zdaniem widać, że wychodzenie z domu i spotykanie się osób starszych w takich miejscach dobrze robi ich zdrowiu.

Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich to budynek przy ul. Nowolipie 22, gdzie powstańcy mają przestrzeń dla relaksu, odpoczynku i wspólnego spędzania czasu. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 dom wsparcia oferuje też możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej i rehabilitacyjnej. Odbywają się tam również wydarzenia kulturalne. Organizatorzy zapewniają transport z miejsca zamieszkania do domu i z powrotem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR