Warszawa: fundacja zaprasza na bezpłatne kursy z obsługi komputeraFundacja Zaczyn/Rynek Seniora - 30 sierpnia 2016 10:10


Fundacja Zaczyn w ramach projektu ASOS zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Warszawy, którzy ukończyli 60 rok życia, na bezpłatny kurs podstawowy z obsługi komputera.

Gdy widzicie państwo komputer, ogarnia was lęk? Nie wiecie jak się do tego zabrać? Nigdy wcześniej nie korzystaliście z komputera? Chcielibyście dowiedzieć się, jak porozmawiać przez kamerkę internetową z bliskimi albo po prostu sprawdzić lokalne wydarzenia? Fundacja Zaczyn w ramach projektów edukacji cyfrowej zaprasza na kurs „@ktywni 60+”, dzięki któremu to będzie możliwe.

Kursy zaczynają się od września 2016 r., jednak niektóre grupy rozpoczną zajęcia już pod koniec sierpnia. Powstanie aż 30 grup w całej Warszawie, by każdy zainteresowany miał szansę zapisać się na warsztaty blisko swojego miejsca zamieszkania. Kursy odbywają się w całej Warszawie, m.in.: Wawer, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Wola, Praga Północ, Wilanów, Włochy Śródmieście.

Forma kursu będzie dość intensywna i potrwa do kilkunastu tygodni, dzięki czemu każdy nauczy się wszystkich niezbędnych umiejętności, które pomogą w codziennym użytkowaniu komputera.

Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem. Co to znaczy? Że pierwszy w życiu kontakt z laptopem będzie można przeżyć na warsztatach. Nauka będzie się odbywać metodą warsztatową.

Kursy będą się odbywać w dzielnicowych placówkach z dostępem do komputerów, ale można uczestniczyć w nich także ze swoim sprzętem. Każdemu poświęcone będzie tyle czasu, ile trzeba.

Jeżeli ktoś chce uczestniczyć w zajęciach albo chciałby, żeby odbyły się one w jego placówce, należy skontaktować się z koordynatorką projektu „@ktywni 60+” Magdaleną Foryś, magdalena.forys@zaczyn.org, tel. 730 818 405.