Warszawa: fundacja zaprasza na bezpłatne kursy z obsługi komputera

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Fundacja Zaczyn/Rynek Seniora   30 sierpnia 2016 10:10


Warszawa: fundacja zaprasza na bezpłatne kursy z obsługi komputera Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja Zaczyn w ramach projektu ASOS zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Warszawy, którzy ukończyli 60 rok życia, na bezpłatny kurs podstawowy z obsługi komputera.

Gdy widzicie państwo komputer, ogarnia was lęk? Nie wiecie jak się do tego zabrać? Nigdy wcześniej nie korzystaliście z komputera? Chcielibyście dowiedzieć się, jak porozmawiać przez kamerkę internetową z bliskimi albo po prostu sprawdzić lokalne wydarzenia? Fundacja Zaczyn w ramach projektów edukacji cyfrowej zaprasza na kurs „@ktywni 60+”, dzięki któremu to będzie możliwe.

Kursy zaczynają się od września 2016 r., jednak niektóre grupy rozpoczną zajęcia już pod koniec sierpnia. Powstanie aż 30 grup w całej Warszawie, by każdy zainteresowany miał szansę zapisać się na warsztaty blisko swojego miejsca zamieszkania. Kursy odbywają się w całej Warszawie, m.in.: Wawer, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Wola, Praga Północ, Wilanów, Włochy Śródmieście.

Forma kursu będzie dość intensywna i potrwa do kilkunastu tygodni, dzięki czemu każdy nauczy się wszystkich niezbędnych umiejętności, które pomogą w codziennym użytkowaniu komputera.

Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem. Co to znaczy? Że pierwszy w życiu kontakt z laptopem będzie można przeżyć na warsztatach. Nauka będzie się odbywać metodą warsztatową.

Kursy będą się odbywać w dzielnicowych placówkach z dostępem do komputerów, ale można uczestniczyć w nich także ze swoim sprzętem. Każdemu poświęcone będzie tyle czasu, ile trzeba.

Jeżeli ktoś chce uczestniczyć w zajęciach albo chciałby, żeby odbyły się one w jego placówce, należy skontaktować się z koordynatorką projektu „@ktywni 60+” Magdaleną Foryś, magdalena.forys@zaczyn.org, tel. 730 818 405.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR