Warszawa: kandydat na prezydenta chce zbudować Centrum Usług Społecznych dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   19 września 2018 14:22


Warszawa: kandydat na prezydenta chce zbudować Centrum Usług Społecznych dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział w środę (19 września) budowę w stolicy Centrum Usług Społecznych, które koordynowałoby m.in. system pomocy sąsiedzkiej skierowany do seniorów. Trzaskowski chce też rozbudować sieć domów dziennego pobytu.

Trzaskowski w środę na konferencji prasowej na Placu Konstytucji przedstawił niektóre z propozycji w ramach programu "Warszawa dla seniora". Zauważył, że w stolicy mieszka ok 400 tys. osób w starszym wieku.

Program Trzaskowskiego zakłada m.in. stworzenie lokalnego systemu pomocy sąsiedzkiej, w tym zapewnienie pomocy tzw. "złotej rączki" przy prostych naprawach oraz sfinansowanie kilku darmowych przejazdów taksówką w miesiącu.

Usługi te miałoby koordynować Centrum Usług Społecznych, które - jak zapowiedział Trzaskowski - miałoby powstać przy ul. Targowej na Pradze Północ. Będzie tam można m.in. uzyskać informacje o tym, jakiego rodzaju pomoc można uzyskać oraz - telefonicznie bądź osobiście - umówić wizytę "złotej rączki" lub przejazd taksówką.

- W tym budynku będą również mieszkania wspomagane dla tych, którzy sobie nie radzą, nie tylko dla seniorów, ale też niepełnosprawnych - dodał.

Kandydat PO i Nowoczesnej chce też rozbudować sieć domów dziennego pobytu, gdzie osoby starsze - jak powiedział - "mogą codziennie spędzać czas, zjeść ciepły posiłek, poczytać czy skorzystać z różnych zajęć".

Trzaskowski wskazał, że niektóre z jego propozycji są wzorowane na podobnych rozwiązaniach wprowadzonych w Poznaniu przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka (PO).

- Poznań świeci przykładem, jeżeli chodzi o ofertę dla seniorów - ocenił.

Obecny na konferencji Jaśkowiak podkreślił z kolei, że opracowując propozycje dla seniorów, władze Poznania wsłuchiwały się w ich głos, a także korzystały z doświadczeń innych europejskich miast.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR