Warszawa: kandydat na prezydenta miasta proponuje dodatki godnościowe dla stołecznych seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   06 września 2018 16:41


Warszawa: kandydat na prezydenta miasta proponuje dodatki godnościowe dla stołecznych seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Piotr Guział, kandydat na prezydenta stolicy, chce wypłacać warszawskim emerytom i rencistom kilkusetzłotowe dodatki „godnościowe”. Guział zaprezentował w czwartek (6 września) swój program "Warszawa równych szans".

- Program "Warszawa równych szans" to nie jest frazes, to jest program Piotra Guziała - oświadczył kandydat na prezydenta stolicy, który startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Guziała, podczas briefingu prasowego przed warszawskim ratuszem.

Jak podkreślił jego program ma "spinać" różne grupy warszawiaków. A przede wszystkim, dodał, spowodować, żeby w stolicy "nie było wykluczenia i ubóstwa, żeby ludzie mogli żyć godnie". Program obejmie m.in. seniorów, których jest w Warszawie według szacunków ponad 400 tys. - zaznaczył. Aż 300 tys. to emeryci, a 2/3 z nich to kobiety, których średnia emerytura wynosi ok. 1800 zł.

- Gros z nich ma około tysiąca złotych, a to nie pozwala na godne życie. Na warszawskich ulicach widać, że czasem prosząca o pomoc starsza pani sprzedaje książki Sienkiewicza czy Mickiewicza ze swojej biblioteczki, żeby mieć na przeżycie - mówił kandydat na prezydenta Warszawy.

Guział zaproponował wprowadzenie dla takich osób "dodatku godnościowego, który będzie solidarnością pokoleniową". Na ten cel ma być przeznaczone 700 mln zł rocznie. I choć kandydat przyznał, że to "gigantyczna kwota", to - jak przekonywał - około stu tysięcy emerytów i rencistów dostanie od 300 do 1000 złotych dodatku, czyli "średnio 600 złotych miesięcznie".

Według kandydata, w Warszawie 4 mld zł wydaje się na edukację, "z czego 85 proc. to wydatki na pensje kilkudziesięciu tysięcy pracowników oświaty".

- A my tu mówimy o stu tysiącach emerytów i rencistów, którzy mają miesięcznie na rękę poniżej 1800 zł. Jesteśmy im to winni, bo oni często za przysłowiową łyżkę zupy budowali pomyślność naszego miasta - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR