Warszawa: kandydat PSL na prezydenta zapowiada utworzenie funduszu senioraPAP/Rynek Seniora - 18 września 2018 11:36


Kandydat na prezydenta Warszawy zapowiedział w niedzielę (16 września), że kiedy zostanie prezydentem stolicy utworzy warszawski fundusz seniora, na który przeznaczy 10 mln zł - po 500 tys. zł na każdą dzielnicę. Chcemy zachęcić i zaktywizować seniorów do działania - podkreślił.

Stefaniak wskazał na niedzielnej konferencji prasowej w Warszawie, że jego nowa propozycja będzie kolejnym punktem realizowany w ramach Warszawskiej Karty Seniora; karta miałaby być wydawana - jako dokument tożsamości ze zdjęciem - w systemie rocznym na 10 lat.

Kandydat PSL na prezydenta stolicy mówił, że warszawski fundusz seniora - czyli "taki budżet partycypacyjny" - ma "zachęcić i zaktywizować" osoby starsze do działania, poprzez umożliwienie zgłaszania przez nich swoich projektów.

Stefaniak poinformował, że na fundusz chciałby przeznaczyć 10 mln złotych - po 500 tys. zł na każdą dzielnicę. Jak wyjaśnił, pieniądze te byłyby rozporządzane przez każdą dzielnicową radę seniorów. Dodał, że w funduszu znalazłby się również rezerwowy milion złotych na "potrzeby doraźne".

Polityk podkreślał, że zaletą funduszu byłoby to, że pieniądze z niego byłby wydatkowane na bieżąco - seniorzy nie musieliby czekać ze swoimi propozycjami projektami. - Seniorzy nie mogą czekać na niektóre rozwiązania - potrzebują ich od razu - zaznaczył Stefaniak.

Poseł PSL i szef sztabu wyborczego ludowców Piotr Zgorzelski oświadczył, że polityka senioralna jest bardzo ważnym elementem składowym programu jego partii.