Warszawa: kandydat PSL na prezydenta zapowiada utworzenie funduszu seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   18 września 2018 11:36


Warszawa: kandydat PSL na prezydenta zapowiada utworzenie funduszu seniora Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kandydat na prezydenta Warszawy zapowiedział w niedzielę (16 września), że kiedy zostanie prezydentem stolicy utworzy warszawski fundusz seniora, na który przeznaczy 10 mln zł - po 500 tys. zł na każdą dzielnicę. Chcemy zachęcić i zaktywizować seniorów do działania - podkreślił.

Stefaniak wskazał na niedzielnej konferencji prasowej w Warszawie, że jego nowa propozycja będzie kolejnym punktem realizowany w ramach Warszawskiej Karty Seniora; karta miałaby być wydawana - jako dokument tożsamości ze zdjęciem - w systemie rocznym na 10 lat.

Kandydat PSL na prezydenta stolicy mówił, że warszawski fundusz seniora - czyli "taki budżet partycypacyjny" - ma "zachęcić i zaktywizować" osoby starsze do działania, poprzez umożliwienie zgłaszania przez nich swoich projektów.

Stefaniak poinformował, że na fundusz chciałby przeznaczyć 10 mln złotych - po 500 tys. zł na każdą dzielnicę. Jak wyjaśnił, pieniądze te byłyby rozporządzane przez każdą dzielnicową radę seniorów. Dodał, że w funduszu znalazłby się również rezerwowy milion złotych na "potrzeby doraźne".

Polityk podkreślał, że zaletą funduszu byłoby to, że pieniądze z niego byłby wydatkowane na bieżąco - seniorzy nie musieliby czekać ze swoimi propozycjami projektami. - Seniorzy nie mogą czekać na niektóre rozwiązania - potrzebują ich od razu - zaznaczył Stefaniak.

Poseł PSL i szef sztabu wyborczego ludowców Piotr Zgorzelski oświadczył, że polityka senioralna jest bardzo ważnym elementem składowym programu jego partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR