Warszawa: kina, teatry, urzędy z certyfikatami "Miejsc Przyjaznych Seniorom"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   14 grudnia 2015 15:11


Warszawa: kina, teatry, urzędy z certyfikatami "Miejsc Przyjaznych Seniorom" Na zdj. Pl. Zamkowy w Warszawie Fot. Henrik Ismarker/Flickr.com

Warszawskie "Miejsca Przyjazne Seniorom" - m.in. urzędy dzielnic, kina, teatry, biblioteki i kawiarnie, w których standard obsługi starszych osób jest wysoki otrzymały w poniedziałek (14 grudnia) specjalne certyfikaty.

Projekt "Kreatorzy Standardów" trwał ponad pół roku; realizowała go Fundacja Zaczyn wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy. Jego celem było wypracowanie zasad przyznawania certyfikatów dla podmiotów publicznych i prywatnych działających w Warszawie.

Impulsem do podjęcia działań były - jak mówił podczas gali wręczenia certyfikatów w poniedziałek Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn - sygnalizowane czasami przez seniorów problemy ze standardami obsługi starszych mieszkańców stolicy w wybranych instytucjach. Kłopoty dotyczyły m.in. barier architektonicznych czy nieuprzejmej obsługi. Postanowiono więc promować dobre praktyki, pokazać i nagrodzić instytucje i punkty usługowe o wysokiej dostępności i jakości.

Certyfikaty przyznano w kilku kategoriach: publiczna instytucja obsługi mieszkańców; kultura, rozrywka, edukacja; przestrzeń publiczna; gastronomia i miejsca szczególne.

Otrzymały je m.in. Urząd Dzielnicy Wilanów; Dom Kultury Świt; kina: Praha, Luna i Muranów, teatry: Dramatyczny, Powszechny i Żydowski oraz muzea: Narodowe, Sztuki Nowoczesnej i Historii Żydów Polskich Polin. Wyróżniono także m.in. Bibliotekę Publiczną na Ochocie, Centrum Społeczne Paca 40, Bistro-Art w Bemowskim Centrum Kultury i Bar Ząbkowski.

"Miejsca Przyjazne Seniorom" będzie można rozpoznać m.in. dzięki naklejkom na drzwiach i witrynach. Ich lista dostępna będzie na stronie www.StolicaDlaSeniora.pl. Projekt będzie kontynuowany, planowane są jego kolejne edycje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.