Warszawa: PSL przedstawił program "Obiad dla seniora za 5 zł"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 czerwca 2018 11:23


Warszawa: PSL przedstawił program "Obiad dla seniora za 5 zł" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Codzienna możliwość zakupu przez warszawskich seniorów obiadu za 5 zł - to propozycja, którą przedstawił w czwartek (21 czerwca) kandydat PSL na prezydenta stolicy Jakub Stefaniak.

Program PSL ma funkcjonować w ramach Warszawskiej Karty Seniora. Taką kartę będą mogły otrzymać osoby, które ukończyły 60 lat - bez względu na to, czy są emerytami, rencistami, bezrobotnymi, czy osobami pracującymi. Poza wiekiem, warunkiem będzie zameldowanie na terenie Warszawy.

Warszawska Karta Seniora uprawniałaby seniorów do codziennego korzystania z posiłku dotowanego przez miasto, za który senior zapłaciłby tylko 5 zł. Pilotaż programu zakłada, że w każdej dzielnicy Warszawy będzie przynajmniej jeden lokal honorujący Warszawską Kartę Seniora.

- Ta karta będzie dla seniora bodźcem do tego, żeby wyjść z domu, ruszyć się. Jest to coś, co spowoduje, że osoba samotna będzie wśród ludzi - tłumaczył Jakub Stefaniak na śniadaniu prasowym w barze mlecznym.

Według wyliczeń PSL, roczny koszt programu to 110 mln zł - przy założeniu, że z dotowanych posiłków będzie codziennie korzystać 30 proc. warszawskich seniorów.

- Dla nas grupa osób w dostojnym wieku i ich miejsce w każdej wspólnocie lokalnej jest sprawą niezwykle istotną. Ciepły posiłek to gwarancja lepszej jakości życia i lepszego zdrowia - mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że program dotacji do posiłków może być wdrażany także w innych miastach Polski.

Warszawska Karta Seniora ma być wydawana w systemie rocznym na 10 lat. Organem uprawnionym będzie Dział Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w obrębie Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w każdym Urzędzie Dzielnicy.

Karta będzie wydawana jako dokument tożsamości ze zdjęciem. Na jej odwrocie będzie 10 pól na stemple przedłużające ważność karty - zbliżone do tych, które występują na legitymacjach studenckich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR