Warszawa: z powodu upałów będą rozstawiane bramki wodne

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   08 sierpnia 2018 19:16


Warszawa: z powodu upałów będą rozstawiane bramki wodne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z upałem stołeczni urzędnicy zdecydowali o ustawieniu od środy (8 sierpnia) w niektórych miejscach Warszawy bramek wodnych. To uzupełnienie dla już działających kurtyn wodnych. Bramki są m.in. na placach Narutowicza, Szembeka i Weteranów 1863.

W związku z wydanym przez IMGW ostrzeżeniem przed upałem drugiego stopnia dla większości kraju, w tym dla województwa mazowieckiego, od środy w stolicy pojawią się bramki wodne jako uzupełnienie już działających kurtyn wodnych.

Warszawiacy będą mogli się ochłodzić w bramkach postawionych koło bemowskiego ratusza przy ul. Górczewskiej, w parku Magicznym przy ul. Skarbka z Gór, w parku przy Centrum Edukacji Kulturalnej na ul. Szegedyńskiej 9A, w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca, na placach Narutowicza, Szembeka i Weteranów 1863, w parkach Szczęśliwickim, Hassów, Olkówek, przy ul. Sikorskiego, Kondratowicza 20, Grójeckiej koło Zieleniaka i przy placu zabaw koło al. Chruściela. Pierwsza bramka już stanęła koło stacji metra Świętokrzyska.

Według ratusza wodna mgiełka z bramek to dobry sposób na ochłodę podczas spaceru, a także atrakcja dla dzieci.

Działające już w stolicy kurtyny wodne ustawiono na placach Zamkowym, Trzech Krzyży (przy pomniku Witosa), Konstytucji (od ul. Waryńskiego), Defilad (w okolicy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej) oraz przy ulicach: Floriańskiej (przy bazylice Św. Floriana), Nowy Świat i Smolnej (przy skwerze Wisłockiego). Zraszacze będą także ustawione koło Płyty Desantu przy ul. Solec (bulwar Flotylli Wiślanej) i na skwerze Hoovera.

Kurtyny i bramki wodne uruchamia na wniosek ratusza Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Mają działać od rana do godzin popołudniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR