Warszawa zapewni starszym i niepełnosprawnym transport na referendum

POLITYKA SENIORALNA

Autor: UM Warszawa/Rynek Seniora   01 września 2015 16:00


Warszawa zapewni starszym i niepełnosprawnym transport na referendum UM Warszawa pomoże starszym i niepełnosprawnym dotrzeć na referendum. Fot. Henrik Ismarker/Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

W niedzielę, 6 września w dniu referendum, Warszawa zapewnia wyborcom z niepełnosprawnością ruchową i starszym bezpłatny transport do lokalu wyborczego.

Zgłoszenia chętnych przyjmowane są telefonicznie, a w przypadku transportu specjalistycznego - również elektronicznie. 

Transport dla osób z niepełnosprawnością ruchową
Urząd m. st. Warszawy zapewnia osobom niepełnosprawnym ruchowo bezpłatny transport od miejsca zamieszkania (lub innego wskazanego miejsca), do lokalu obwodowej komisji referendalnej i z powrotem.

Osoby niepełnosprawne, które głosują w lokalu dostosowanym do ich potrzeb, a nie mają możliwości dojazdu, mogą liczyć na pomoc miasta. Urząd zapewnia specjalistyczny transport realizowany w systemie „od drzwi do drzwi” (osoba niepełnosprawna objęta jest usługą od drzwi mieszkania, do lokalu referendalnego i z powrotem).

Zamówienia przyjmowane są do soboty, 5 września, w godz. 8-16 pod nr telefonu 22 870-08-08. Osoby dzwoniące po godzinie 16 mogą nagrać zgłoszenie na automatyczną sekretarkę podając numer telefonu do siebie oraz imię i nazwisko, operator oddzwoni w ciągu 24h). Istnieje również możliwość złożenia zamówienia na transport specjalistyczny w formie elektronicznej poprzez przesłanie wiadomości na adres biuro@mkmtrans.com.pl

Transport dla osób starszych
Osoby uprawnione do udziału w referendum, mające problemy z poruszaniem się, a nie wymagające specjalistycznego transportu, np. osoby starsze, mogą w dniu referendum zgłaszać się do Straży Miejskiej m.st. Warszawy w sprawie transportu do punktów wyborczych. Zgłoszenia będą przyjmowane 6 września pod specjalnie uruchomionym nr tel. 22 598 69 29 w godzinach 7-19.

Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących. Do dyspozycji osób starszych będą wyznaczone patrole straży miejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.