Warszawiacy 60+ poszukiwani do zdjęć. Fotografie znajdą się w autobusach i w sieci

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   08 lipca 2016 12:21


Warszawiacy 60+ poszukiwani do zdjęć. Fotografie znajdą się w autobusach i w sieci Warszawska fundacja poszukuje osób po 60-ce ze stolicy do sesji zdjęciowej z dziećmi lub wnukami. Graf. Fundacja Miejsce Kreatywne

Sesja zdjęciowa organizowana jest w ramach projektu "Aktywne Miasto Seniorów" Fundacji Miejsce Kreatywne i Miasta Stołecznego Warszawy. Cykl fotografii ukazujących osoby 60+ z ich dziećmi lub wnukami będzie promowany w internecie oraz w warszawskich autobusach komunikacji miejskiej.

Drugim etapem projektu będzie wydarzenie "Warszawa Moja Młodość", które odbędzie się 10 września 2016 r. w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej w Warszawie. 

Projekt "Aktywne Miasto Seniorów" ma promować starszych mieszkańców Warszawy jako ludzi aktywnych, pełnych wiedzy, doświadczenia i pasji oraz dzielących się tymi wartościami z młodszym pokoleniem. Będzie realizowany od lipca do listopada 2016 r.  

Pierwszy etap to kampania promocyjna oparta na serii zdjęć przedstawiających aktywne osoby 60+ z ich dziećmi/wnukami. Fotografie będą promowane w internecie oraz autobusach warszawskiej komunikacji miejskiej. Poprzedzi je profesjonalna sesja zdjęciowa. 

- Oczekujemy osób, które chętnie podzielą się swoją pasją i zechcą za pomocą fotografii „opowiedzieć” o tym, jakie wartości i umiejętności przekazują swoim dzieciom i wnukom. Umiejętność gry na instrumentach, jazdy na rolkach, przyrządzania pysznych potraw czy odpowiedniego doboru krawatu - to tylko niektóre zdolności, jakie babcia/dziadek może przekazać swym wnukom - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia. 

Dla osób chętnych na udział w sesji, 12 lipca o godz. 17.30 w Księgarni Radio Telewizja przy ul. Generała Andersa 29 (Muranów), odbędzie się spotkanie informacyjno-organizacyjne. Wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe przyjmuje dr Natalia Kopeć-Panek z Fundacji Miejsce Kreatywne pod nr. tel. 505 945 474 lub za pośrednictwem e-maila: natalia.kopec-panek@miejscekreatywne.org.

Drugim etapem "Aktywnego Miasta Seniorów" będzie wydarzenie: „Warszawa - moja młodość”, które odbędzie się 10 września w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej na warszawskiej Woli. Będą się na nie składać trzy warsztaty: „Smaki Mojej Młodości” (wspólne gotowanie), „Dźwięki Mojej Młodości" (międzypokoleniowe śpiewanie) oraz „Obrazy Mojej Młodości” (stworzenie kolażu-makiety ze zdjęć przyniesionych przez uczestników).

- Warsztaty zostaną przeprowadzone przez seniorów - dla seniorów i ich rodzin oraz przyjaciół - informują organizatorzy.

W Warszawie w 2015 r. mieszkało ponad 1,7 mln osób - wśród nich ok. 465 tys. ma ponad 60 lat. Najwięcej osób po sześćdziesiątce mieszkało w Śródmieściu (32,2 proc.), na Mokotowie (31 proc.) oraz na Bielanach i Żoliborzu (po 30 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.