Warszawski Tydzień Seniora: od 27 września wystawy, spotkania, warsztaty
Autor: PAP/Rynek Seniora   21 września 2015 15:18

Warsztaty, spotkania i wystawy poświęcone kulturze, turystyce, zdrowiu i nowym technologiom - to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowano od 27 września do 4 października w ramach Warszawskiego Tygodnia Seniora - poinformowali w poniedziałek (21 września) organizatorzy.

Na seniorów czekać będą także m.in. projekcie filmowe, wycieczki, koncerty, zajęcia językowe i wykłady. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na stronie senioralna.um.warszawa.pl; warto się z nim wcześniej zapoznać bo na część wydarzeń obowiązują zapisy.

Warszawski Tydzień Seniora organizowany jest co roku na przełomie września i października z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

W niedzielę Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza na zwiedzanie swojej placówki, sąsiedzkie śniadanie oraz archiwalny koncert Zbigniewa Wodeckiego z 1976 r., kiedy muzyk wydawał swoją debiutancką płytę, odświeżoną niedawno przez zespół Macio Morettiego. W poniedziałek zobaczyć będzie można w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej wernisaż prac seniorów - "Słoneczne Impresje".

We wtorek za sprawą praskiej Biblioteki Publicznej im. Z.J.Rumla osoby starsze będą mogły wziąć udział m.in. w konsultacjach komputerowych, lekcji angielskiego i wirtualnej podróży po muzeach świata. Dla seniorów przygotowano także wycieczkę po Starej Pradze. W środę Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza seniorów na dyskusję z twórcami oraz zwiedzanie wystaw. Zaplanowano także spacer z przewodnikiem o historii Jazdowa i Zamku Ujazdowskiego.

W czwartek Biblioteka Publiczna na Ochocie zaprasza na dzień pod znakiem zdrowia m.in. spotkania z lekarzami i dietetykiem, badania tkanki tłuszczowej i poziomu glukozy oraz warsztaty komputerowe e-zdrowie. W piątek przygotowano m.in. spotkania z ludźmi filmu np. aktorką i reżyserką Iloną Kuśmierską oraz operatorem dźwięku Grzegorzem Lindemannem, seans filmowy produkcji "Mur" oraz projekcje amatorskich produkcji, autorstwa seniorów w ramach cyklu "Późne debiuty".

W sobotę, na zainteresowanych czekać będą m.in. wycieczki historyczne zabytkowymi autobusami po Białołęce i Targówku - "ogórkiem do krainy młodości".

Tydzień Seniora tradycyjnie zakończy niedzielny jarmark w Ogrodzie Saskim. Na scenie wystąpią m.in. Teresa Kramarska oraz Wojciech Dąbrowski z gośćmi Festiwalu Retro 2015; gościem będzie też DJ Wika; planowany jest udział ok. 40 wystawców.

W Warszawie mieszka ponad 452 tys. osób w wieku emerytalnym. Oznacza to, że seniorzy stanowią 1/5 Warszawiaków. Miasto, jak podkreślał w poniedziałek wiceprezydent stolicy Włodzimierz Paszyński, od lat inicjuje i wspiera działania skierowane do tej grupy mieszkańców.

O otwartości na seniorów i chęci ich aktywizacji mówili na poniedziałkowej konferencji także pozostali partnerzy projektu m.in. koordynator wolontariatu, staży i praktyk z Centrum Sztuki Współczesnej Joanna Tabaka oraz dyrektor ds. projektów i promocji w Stowarzyszeniu "mali bracia Ubogich" Joanna Mielczarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.