Wnuczek okradł dziadka i pojechał z nim na policjęPAP/Rynek Seniora - 06 kwietnia 2017 10:39


19-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo (powiat jarociński) okradł swojego dziadka z pieniędzy, a potem zawiózł go na komendę, by złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Teraz wnukowi grozi do 5 lat więzienia.

- Do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przybył starszy mężczyzna wraz ze swoim 19-letnim wnukiem. Panowie przyjechali, by poinformować o kradzieży, której ofiarą padł starszy pan - powiedziała rzecznik prasowy policji w Jarocinie Agnieszka Zaworska.

Z podanej przez 19-latka informacji wynikało, że 2 kwietnia wraz ze swymi dziadkami udał się w odwiedziny do rodziny. W domu pozostał tylko ojciec 19-latka. Gdy wrócili do domu okazało się, że pod ich nieobecność ktoś zabrał wszystkie oszczędności dziadka - 13 tysięcy zł oraz laptop.

- Kryminalnym, którzy zajęli się ta sprawą, od początku coś nie pasowało w tej historii. Nabrali podejrzeń, że kradzieży mógł dokonać ktoś z mieszkańców. Zebrany w tej sprawie materiał dał im niemal stuprocentową pewność, że za przestępstwem stoi wnuczek poszkodowanego - powiedziała Zaworska.

19-latek podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali pieniądze i sprzęt komputerowy.

Teraz wnukowi za przedstawione zarzuty grozi kara do 5 lat więzienia.