Wojciechowicz: stolica może wspomóc adopcję zwierząt ze schronisk przez seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   23 maja 2018 09:56


Wojciechowicz: stolica może wspomóc adopcję zwierząt ze schronisk przez seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wsparcie adopcji zwierząt ze schronisk przez seniorów, budowa trzech domów opieki dla dorosłych niepełnosprawnych oraz nowych tras tramwajowych na Gocławiu, Wilanowie i Białołęce, - to niektóre propozycje programowe kandydata na prezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.

Na wtorkowym śniadaniu prasowym (22 maja) Wojciechowicz przedstawił swoje propozycje na rozwój Warszawy w dwóch obszarach - infrastruktury oraz wsparcia osób niepełnosprawnych i seniorów.

Jego zdaniem infrastruktura w stolicy nie jest obecnie na satysfakcjonującym poziomie i nie daje możliwości rozwojowych. - Budowa infrastruktury, metra, tras tramwajowych napędza rozwój, a ten rozwój napędza budżet miasta, który jest potrzebny do tego, żeby w większym stopniu zasilać wszystkie sfery miękkie, jak edukacja, kultura, opieka społeczna - mówił.

Wojciechowicz chce, by Warszawa była miastem społecznie odpowiedzialnym i gwarantowała wsparcie najsłabszym grupom, jakimi są seniorzy oraz osoby niepełnosprawne.

Zaproponował, by w stołecznych szpitalach liczba łóżek na oddziałach geriatrycznych została zwiększona z 60 do 300. Polityk chce podjąć współpracę z Okręgową Izbą Lekarską oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, w ramach której promowano by wśród studentów specjalizację geriatryczną.

Zapowiedział też, że miasto może wspomóc adopcję 2000 zwierząt ze schronisk przez seniorów powyżej 65. roku życia poprzez pokrycie kosztów karmy oraz opieki weterynaryjnej dla adoptowanych czworonogów.

Według wyliczeń Wojciechowicza, roczny koszt programu nie przekroczy 2 mln zł. - Adopcja z udziałem miasta jest korzystna dla wszystkich: dla zwierząt, które zyskują przyjaciela, dla budżetu miasta, ponieważ pies w schronisku kosztuje więcej, niż koszt karmy i opieki weterynaryjnej dla niego, a przede wszystkim zyskują seniorzy zmagający się z problemem samotności - wskazywał Wojciechowicz.

Innymi propozycjami Wojciechowicza są: dofinansowanie przez miasto usług medycznych dla seniorów, zagwarantowanie seniorowi darmowego przejazdu taksówką raz w miesiącu na terenie miasta oraz przeprowadzenie akcji łączącej pokolenia "Starość to nie wstyd".

Budowa trzech domów opieki dla dorosłych niepełnosprawnych oraz poprawa jakości usług Warsztatów Terapeutyczno-Zajęciowych - to propozycje Wojciechowicza dla osób niepełnosprawnych mieszkających w stolicy.

- Miasto nie składa się tylko z budynków, ulic, mostów, przychodni i szpitali. Miasto to przede wszystkim ludzie. Będąc prezydentem miasta nie można nie budować dobrych relacji międzyludzkich w mieście. Ja jestem za tym, aby Warszawa była miastem otwartym, tolerancyjnym, takim, gdzie ludzie się wzajemnie lubią - oświadczył Wojciechowicz.

Do tej pory swoje kandydatury na stanowisko prezydenta Warszawy ogłosili Patryk Jaki (z poparciem Zjednoczonej Prawicy), Rafał Trzaskowski (z poparciem PO i Nowoczesnej) oraz b. wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz. Chęć startu wyrażał także przewodniczący lokalnego stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak, którego poparcie rozważają m.in. Partia Razem oraz Kukiz'15.

Wystawienie własnego kandydata zapowiada SLD - według nieoficjalnych informacji PAP może nim być b. minister kultury w rządzie Leszka Millera Andrzej Celiński. Również ruch Bezpartyjni zamierza w ciągu najbliższych dwóch miesięcy ogłosić swojego kandydata na włodarza stolicy. Niewykluczone jest także wystawienie kandydata na prezydenta Warszawy przez koalicję ruchów miejskich skupioną wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR