Wojewódzki dzień seniora w Katowicach
Autor: Rynek Seniora   20 października 2015 08:47

Jak przygotować się na srebrną falę i zrozumieć potrzeby osób starszych? Dziś rozpoczyna się wojewódzki dzień seniora w Katowicach (20 października) połączony z debatą w ramach akcji „DługoWIECZNI”.

Bezpłatne zwiedzanie nowoczesnej siedziby Muzeum Śląskiego, dyskusja panelowa o działaniach mających usprawnić politykę senioralną i szereg atrakcji w Parku Śląskim - tak w skrócie przedstawia się program wojewódzkiego dnia seniora, który odbędzie się w Katowicach.

Sesja poranna rozpocznie się o godz. 9.00 w Parku Śląskim i w jej trakcie będzie możliwość wzięcia udziału w nauce udzielania pierwszej pomocy, wysłuchania chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, obejrzenia symulacji dachowania samochodu i przetestowania swoich umiejętności w symulatorze jazdy po alkoholu. Atrakcją tej części będzie niewątpliwie sesja treningowa z Władysławem Kozakiewiczem, mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce z 1980 roku i promotorem aktywności fizycznej wśród seniorów.

Sesja popołudniowa rozpocznie się przejazdem do siedziby Muzeum Śląskiego, gdzie odbędzie się dyskusja panelowa pt. „Co zrobić, żebyśmy się lepiej przygotowali na srebrną falę?”. W jej trakcie poruszone zostaną problemy osób starszych związane z utrudnieniami w korzystaniu z usług służby zdrowia czy kwestie wyzwań stojących przed społeczeństwem, instytucjami i samorządami w związku z rosnącą liczbą osób starszych. W spotkaniu udział wezmą m.in. marszałek Wojciech Saługa i sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Beata Małecka-Libera.

Druga część dyskusji upłynie na próbie ustalenia działań skierowanych do osób starszych. Celem debaty jest wypracowanie postulatów, które będą mogły posłużyć gminom, powiatom i samorządom na rzecz usprawnienia polityki senioralnej.

Po konferencji jej uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się ze zbiorami Muzeum Śląskiego i bezpłatnie zwiedzić nowoczesny gmach placówki.

Organizatorem akcji społecznej „DługoWIECZNI” jest Gazeta Wyborcza. Więcej informacji na wyborcza.pl/długowieczni

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.