Wolontariusze Caritasu będą zbierać w sklepach Biedronka żywność dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   15 września 2017 12:28


Wolontariusze Caritasu będą zbierać w sklepach Biedronka żywność dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada” realizowana będzie tegoroczna odsłona kampanii "Kromka Chleba Caritas" - poinformowała w czwartek (14 września) Caritas Polska. Planowana jest zbiórka jedzenia, pieniędzy i promowanie prospołecznych postaw.

Celem kampanii - jak wyjaśniają jej inicjatorzy - jest zgromadzenie żywności, która zostanie przekazana osobom starszym, samotnym i potrzebującym; zbiórka środków na pomoc dla nich, a także uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby i los samotnych osób starszych oraz uaktywnienie pomocy sąsiedzkiej.

19 września w prawie 800 sklepach sieci Biedronka, która jest głównym partnerem akcji, wolontariusze Caritas z 29 diecezji będą zbierali podstawowe artykuły spożywcze, które trafią do potrzebujących wsparcia seniorów.

24 września na rynkach polskich miast wolontariusze będą dzielili się chlebem z przechodniami na znak swojej stałej troski o los osób potrzebujących. Podobne święta będą odbywały się w parafiach, w których działają Parafialne Zespoły Caritas. W czasie ich trwania będą rozdawane zebrane wcześniej w sklepach dary.

Środki finansowe zebrane w licznych zbiórkach prowadzonych przez Caritas posłużą na zakup żywności zarówno dla osób indywidualnych jak i dla ośrodków pomocy Caritas zajmujących się ich dystrybucją. Środki zebrane przez Caritas Polska zostaną przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących osób starszych, pomoc żywnościową.

Więcej informacji o działaniach Caritas w Polsce w ramach akcji "Kromka chleba dla sąsiada" znaleźć można na stronie www.kromka.caritas.pl.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana 10 października 1990 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR