WOŚP: ruszyła produkcja skarbonek, ma być ich 150 tysięcy

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   06 grudnia 2016 15:43


WOŚP: ruszyła produkcja skarbonek, ma być ich 150 tysięcy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We wtorek (6 grudnia) w Łodzi Jerzy Owsiak oficjalnie uruchomił produkcję kolorowych, tekturowych skarbonek. Ma być ich 150 tys. i wszystkie - według zapewnień szefa WOŚ - zostaną wykorzystane.

Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. Jego celem będzie zbiórka pieniędzy na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom oraz na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych. Fundacja szacuje, że pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tys. wolontariuszy na całym świecie.

Oprócz skarbonek będą miniatury puszek i znaczki
We wtorek w Łodzi Owsiak oficjalnie uruchomił produkcję kolorowych, tekturowych skarbonek w zakładzie firmy Stora Enso, z którą WOŚP współpracuje już od 19 lat. Jak mówił, w tym roku ma być ich wyprodukowanych 150 tys. Przypomniał, że pierwsze skarbonki miały tylko dwa kolory - niebieski i "chyba czerwony" i wyglądały jak opakowanie do proszku od prania.

- Teraz mamy puchę, która zadziwia, którą ludzie chowają na pamiątkę. Do każdej dołączona będzie jej miniatura - powiedział.

Dodał że, będą jeszcze drukowane tekturowe znaczki wielkości A3.

- Będzie to cała seria, którą zaprojektowaliśmy, a której Poczta Polska nie wydała. (...) Każdy sztab je dostanie, będzie można je licytować, bawić się, pokazywać - mówił.

Według Owsiaka, skarbonek ma być 150 tys. i - jak zapewniał - wszystkie zostaną wykorzystane. Zwrócił uwagę, że puszka nie jest zabezpieczona kluczami, kłódkami. Ma mówić tym, którzy zbierają pieniądze, że mamy do nich zaufanie.

Przyznał, iż ma nadzieję, że akcja nie podzieli jeszcze bardziej Polaków.

"Jeżeli nie chcecie być z nami, nie przeszkadzajcie"
- Dziś ludzie się strasznie podzielili (...), dlatego szukanie wspólnych idei jest rzeczą niezwykłą - przekonywał, choć - jak wspomina - jedyne w czasie dwóch pierwszych Finałów nie było żadnej dyskusji wokół Orkiestry. Po 25 latach nie przypuszczał, że będzie musiał mówić ludziom, że to jest akcja dla wszystkich.

Pytany, czy może paść kolejny rekord w zebranej kwocie, odpowiedział, że rekordem jest to, że WOŚP gra już 25 lat.

- Bawimy się w miastach, miasteczkach. W Warszawie będziemy pod Pałacem Kultury, w wielkich namiotach budujemy miasteczko telewizyjne - powiedział.

Jednocześnie zaapelował - jeżeli nie chcecie być z nami, nie przeszkadzajcie. Jak mówił, w telewizji jest wiele kanałów, które można w tym czasie wybrać i oglądać.

W ostatnim Finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord. Fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

W sumie w ciągu 24 Finałów WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 720 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR