Wrocław na politykę senioralną przeznacza niemal 50 mln zł rocznie

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   25 lutego 2019 09:35


Wrocław na politykę senioralną przeznacza niemal 50 mln zł rocznie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Niemal 50 mln zł na różne działania związane z polityką senioralną przeznacza rocznie wrocławski magistrat. - Polityka senioralna to szansa dla miasta i element polityki rozwojowej - - podkreślił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

W piątek (22 lutego) władze Wrocławia przedstawiły dotychczasowe i planowane działania w polityce senioralnej.

- Seniorów we Wrocławiu z roku na rok będzie coraz więcej. Chcemy mówić o seniorach i wyzwaniach związanych z polityką senioralną, której nie postrzegamy jako problem, ale jako szansę dla miasta i element polityki rozwojowej - mówił Sutryk.

Prezydent dodał, że miasto chce realizować politykę senioralną dwutorowo. - Z jednej strony chcemy wzmacniać i budować system, w którym aktywizujemy seniorów, z drugiej zaś rozwijać działalność opiekuńczą - tłumaczył Sutryk.

W tym roku rusza m.in. miejski program opieki domowej dla osób z zespołami otępiennymi i zaburzeniami psychogeriatrycznymi. Otwarte zostaną też dwa nowe dzienne domy opieki we Wrocławiu.

W tym roku na Wrocławski Fundusz Senioralny z budżetu miasta zostanie przeznaczonych 1,8 mln zł. - Docelowo planujemy przeznaczać na Wrocławski Fundusz Senioralny około 4 mln zł rocznie - powiedział Sutryk. W ramach tego funduszu finansowane są m.in. przejazdy seniorów taksówkami, edukacja senioralna czy wycieczki seniorów po kraju i za granicą.

Podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowano również o powołaniu w ramach struktury wrocławskiego magistratu rzecznika seniora i opiekuna. Została nim Ilona Zakowicz, pracownik Wrocławskiego Centrum Seniora.

Łącznie, jak podał magistrat, na elementy polityki senioralnej we Wrocławiu rocznie wydawanych jest niemal 50 mln zł. W tej kwocie są m.in. fundusze przeznaczane na domy pomocy społecznej czy na usługi opiekuńcze. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR