Wrocław: od października spotkania cyfrowe dla seniorów
Autor: naszemiasto.pl/Rynek Seniora   02 lipca 2015 10:12

W Polsce niemal 20 proc. ludności to osob 60+. Zdecydowana większość z nich jest wykluczona cyfrowo. Wrocławski klub „Firlej” postanowił temu przeciwdziałać, proponując bezpłatny cykl spotkań dla osób po pięćdziesiątym roku życia.

Może się wydawać, że bariery finansowe oraz brak dostępu do internetu mogą być decydującymi czynnikami wykluczenia cyfrowego. Okazuje się jednak, że największą przeszkodą w zdobywaniu umiejętności w sieci jest brak motywacji i uprzedzenia.

Każdy, kto weźmie udział we Wrocławskich Spotkaniach Cyfrowych, które rozpoczną się w październiku 2015, ma szansę obalić stereotypy dotyczące użyteczności, instrukcji obsługi komputera i własnych umiejętności.

Ważną częścią dyskusji będzie poznanie korzyści, jakie płyną z posługiwania się technologiami cyfrowymi, m.in: poczty elektronicznej, Skype, zdalnej rejestracji w urzędach, bankowości, zakupów online, snapchata.  Każdy dowie się, gdzie spotkać „latarników”, czyli osoby, które czekają na seniorów w wielu punktach miasta, aby pomóc w obsłudze komputera oraz internetu i to za darmo.

Przygotowany przez wrocławską placówkę przy ul. Grabiszyńskiej i sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt Wrocławskich Spotkań Cyfrowych ma na celu aktywizację cyfrową osób dojrzałych, eliminację obaw i oporów związanych z wykorzystywaniem możliwości, jakie dają nowoczesne technologie.

Klub zaprasza wszystkie osoby chętne po pięćdziesiątym roku życia na spotkania od października. Aby zapisać się należy wysłać maila na adres: cyfrowe@firlej.wroc.pl lub zadzwonić pod numer: 71 795 66 67. Więcej o programie i konkursach na stronie spotkaniacyfrowe.pl.  

Więcej: www.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.