Wrocław: rzecznik pieszych pomoże osobom starszym
Autor: MK/Rynek Seniora   08 maja 2015 12:37

Problemy ludzi starszych związane z przemieszczeniem się pieszo po Wrocławiu były jedną z przyczyn powołania w tym mieście Społecznego Rzecznika Pieszych. Ma on być łącznikiem między mieszkańcami a wrocławskim magistratem.

Rzecznika powołało Stowarzyszenie Akcja Miasto w ramach projektu “Pieszy Wrocław”. Stanowisko to objęła Aleksandra Zienkiewicz, od trzech lat aktywnie działająca we wrocławskich organizacjach pozarządowych. 

- Zależy nam na normalności: dziś ludzie starsi nie mogą spokojnie przejść po pasach, bo w połowie drogi zapala się czerwone, czas oczekiwania na zielone jest za długi, chodniki są zastawione samochodami, a przy remontach całkowicie zapomina się o ruchu pieszych - mówi Zienkiewicz.

W swoich działaniach rzecznik zajmie się również kwestią bezpieczeństwa pieszych. - Trzeba zrobić wszystko, by ograniczyć liczbę i skutki wypadków na wrocławskich drogach. Za te bardzo często odpowiada infrastruktura, a w niektórych przypadkach do poprawy sytuacji nie trzeba wielkich inwestycji - wyjaśnia. 

Stowarzyszenie, które powołało rzecznika argumentuje, że choć od kilku miesięcy w urzędzie miejskim we Wrocławiu pracuje Oficer Pieszy, to skupia się on w pierwszej kolejności na działaniach związanych z przestrzeniami publicznymi, a nie transportem. Według przedstawicieli Akcji Miasto tempo zmian jest zbyt wolne. W dodatku Oficer Pieszy stwierdził niedawno, że motorem zmian muszą być sami mieszkańcy i nie należy czekać, aż zmiany nadejdą same.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.