Wrocław: spektakl szekspirowski z udziałem mieszkańców domów opieki
Autor: PAP/Rynek Seniora   30 marca 2015 09:00

Mieszkańcy domów opieki w podeszłym wieku oraz przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych mieszkający we Wrocławiu wystąpią w spektaklu "Sen nocy letniej: The Fairy Queen". Spektakl jest częścią projektu, którego ideą jest przeciwdziałanie wykluczeniu z kultury.

"Sen nocy letniej: The Fairy Queen" to trzecia z produkcji teatralno-muzycznych, której realizacji w ramach projektu "Głos wykluczonych", podjął się znany reżyser operowy Michał Znaniecki.

Tym razem, obok seniorów - podopiecznych wrocławskich domów opieki - w spektaklu wystąpią przedstawiciele mniejszości narodowych mieszkających w stolicy Dolnego Śląska. Do projektu zgłosili się Ukraińcy, Tatarzy, Romowie, Grecy, Niemcy i Bułgarzy. 

W spektaklu, którego scenerię będzie stanowił miejski park, obok amatorów wystąpią zawodowi aktorzy i muzycy. W projekt zaangażowała się m.in. Agata Trzebuchowska, odtwórczyni głównej roli w nagrodzonej Oskarem "Idzie". Aktorka prowadzi z seniorami rozmowy, których tematem jest miłość. - Z tych opowieści zostanie zbudowana dramaturgia spektaklu. Będą one też podstawą do nakręcenia filmu dokumentalnego o projekcie - mówił Znaniecki.

Reżyser wyjaśnił, że zdecydował się na realizację dramatu Szekspira, ponieważ to sztuka wielowątkowa. - Obok historii bohaterów szekspirowskich będą historie opowiadane przez naszych seniorów - mówił reżyser. Poszczególne fragmenty spektaklu będą też prezentowane przez przedstawicieli różnych mniejszości narodowych i etnicznych.

Przedstawienie będzie opierać się na muzyce barokowego kompozytora Henrego Purcella. Premiera spektaklu odbędzie się w lipcu.

Projekt "Głos wykluczonych", który realizuje Fundacja Jutropera, to przedsięwzięcie, którego ideą jest przeciwdziałanie wykluczeniu z kultury.

Do tej pory pod kierownictwem Znanieckiego wystawiono m.in. takie spektakle jak: "Pokolenie P. Prokofiew", w którym wzięły udział dzieci, podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, oraz "Szukając Leara: Verdi" z udziałem seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.