Wyborcze "spotkanie pokoleń" w Lublinie
Autor: PAP/Rynek Zdrowia   21 maja 2015 13:35

Małżonka prezydenta Anna Komorowska uczestniczyła w czwartek (21 maja) w Lublinie w "spotkaniu pokoleń". Lubelski samorząd jako jeden z pierwszych w kraju wprowadzi w czerwcu Kartę Seniora.

Przedstawiciele różnych pokoleń mieszkańców Lublina spotkali się z Anną Komorowską w Środowiskowym Domu Samopomocy w dzielnicy Kalinowszczyzna. Jest to miejsce, gdzie odbywają się zajęcia rehabilitacyjne i kulturalne dla osób starszych, a także przychodzą dzieci z przedszkoli i uczniowie z pobliskich szkół, aby wspólnie z seniorami spędzać czas.

Dzieci i starsi przedstawili Annie Komorowskiej program artystyczny. Występował chór Kasjopea ze Szkoły Podstawowej nr 6, maluchy z Przedszkola nr 54 śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, teatr z Klubu Seniora przestawił spektakl "Oświadczyny" według Antoniego Czechowa. Wszyscy zaśpiewali piosenkę "Most pokoleń".

Wiceprzewodnicząca lubelskiej Rady Seniorów Alina Gucma zauważyła, że Lublin jest miastem przyjaznym osobom starszym. - Seniorzy mają w tym mieście coś do powiedzenia. Brzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych - podkreśliła Gucma. Poinformowała o wprowadzanej w Lublinie Karcie Seniora.

Będzie ona obowiązywała od czerwca. Na jej podstawie osoby, które ukończyły 60 lat będą uprawnione do zniżek i ulg przy zakupach m.in. biletów wstępu na imprezy kulturalne i sportowe, także w instytucjach medycznych, sklepach i restauracjach.

Anna Komorowska podkreśliła, że więź między pokoleniem seniorów a ludźmi młodszymi jest bardzo cenna i wzbogacająca wszystkich. - Lublin jest znany z tego, że dużą wagę przykłada do tego, żeby seniorom żyło się w mieście coraz lepiej i żeby ich głos był słyszany. Gratuluję inicjatywy Karty Seniora - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.