Wyjazd do sanatorium okazją do zawarcia nowych znajomości?

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Ciechocinek - Sanatorium ZNP/Rynek Seniora   13 września 2016 11:11


Wyjazd do sanatorium okazją do zawarcia nowych znajomości? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zazwyczaj leczenie w sanatorium kojarzy się nam tylko i wyłącznie z poprawą zdrowia i kondycji. Czy wyjazd do sanatorium może być czymś więcej niż tylko formą rehabilitacji?

Oczywiście jak sanatorium to i choroba. W starszym wieku na ich brak zapewne nikt nie narzeka. Zatem co robić? Próbować utrzymać chociaż jakie takie zdrowie. Może jednak w pobycie w sanatorium jest coś więcej niż tylko dbałość o kondycję?

Szansa na nawiązanie relacji
Samotność wśród osób starszych to duży problem społeczny. Wielu z nich straciło osobę bliską, z którą dzieliło życie. Dzieci zajęte są pracą zawodową lub własną rodziną i nie poświęcają swoim rodzicom wystarczającej ilości czasu i uwagi. To samo dotyczy wnuków.

Okazuje się, że dla wielu seniorów wyjazd do sanatorium to wspaniała możliwość na zawarcie nowych znajomości. Zmusza do tego po części sama oferta sanatoriów, które najczęściej oferują pobyty w pokojach dwu lub trzy osobowych. 

Wielu bywalców uzdrowisk korzysta z możliwości jakie dają te kurorty. W samych ośrodkach sanatoryjnych można często znajdują się kawiarnie organizujące dancingi. Oczywiście każde uzdrowisko posiada wiele restauracji i kawiarni nastawionych na seniorów .

Forma aktywizacji fizycznej
Kuracjusze korzystający z pobytów sanatoryjnych często nabywają tutaj nowych zwyczajów. Niejeden z nich po powrocie do domu zaczyna przykładać większą wagę do ruchu i dbania o kondycję fizyczną.

Chęć działania w tym kierunku często wynika z tego, że pobyt w sanatorium okazał się dla takiej osoby skuteczny. Dzięki stosowaniu specjalistycznych zabiegów, w tym zajęć z gimnastyki kuracjusze przekonują się na własnej skórze, jaką wielką wartość ma nawet kilkanaście minut ruchu dziennie.

Trudno o lepszą motywację do działania niż lepsze zdrowie, a tym samym lepsza jakość życia. Dzięki temu chętniej w codziennym życiu trzymają się planu uwzględniającego ćwiczenia fizyczne.  W sanatoriach spory odsetek osób walczy z nadwagą. Wielu osobom z tej grupy również udało się wypracować zdrowsze podejście do zwyczajów żywieniowych  i dbania o zajęcia ruchowe.

W przestrzeniach miejskich coraz częściej widzimy seniorów, którzy ćwiczą na siłowniach. Kto wie czy niektórzy z nich nie rozpoczęli swojej przygody ze sportem od pobytu w sanatorium?

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR