Wyniki konkursu ASOS 2016 już znane. 421 ofert z dofinansowaniem

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   14 czerwca 2016 16:04


Wyniki konkursu ASOS 2016 już znane. 421 ofert z dofinansowaniem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W edycji 2016 dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 otrzymało 421 ofert. Organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na rzecz seniorów mogły ubiegać się maksymalnie o 200 tys. zł wsparcia. Program jest finansowany ze środków budżetu państwa w wysokości 40 mln zł rocznie.

W sumie złożono 2244 ofert. O dofinansowanie można było ubiegać się w ramach czterech priorytetów: edukacji osób starszych (I), aktywności społecznej promującej integrację wewnątrz- i międzypokoleniową (II), partycypacji społecznej osób starszych (III) oraz usług społecznych dla osób starszych (IV).

Dofinansowanie otrzymało 421 ofert: 85 w priorytecie I, 131 w priorytecie II, 79 w priorytecie III oraz 126 w priorytecie IV.

Szczegółowa lista projektów, które otrzymały wsparcie w ramach poszczególnych priorytetów: PRIORYTET I, PRIORYTET II, PRIORYTET IIIPRIORYTET IV

- Liczba złożonych ofert jest dowodem na to, że potrzeby i oczekiwania w zakresie pomocy osobom starszym w Polsce są ogromne i warto działać w obszarze aktywności - czytamy na stronach internetowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Przy okazji edycji 2017 konkursu zachęcamy do przesyłania wskazówek, sugestii i przemyśleń dotyczących działań wspierających aktywność osób starszych. Wszystkie będą dokładnie analizowane i pozwolą uzyskać nową i pełniejszą wiedzę na temat problemów, z którymi zmierzają się osoby starsze w Polsce - informuje MRPiPS.

Uwagi i sugestie dot. organizacji konkursu ASOS można przesyłać na adres: asos@mrpips.gov.pl.

Celem programu ASOS jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej. Program finansowany jest ze środków budżetu państwa w wys. 40 mln zł rocznie. Na jego realizację w latach 2014-2020 przeznaczono kwotę 280 mln zł. Ze środków mogą korzystać m.in. organizacje pozarządowe, osoby prawne, spółdzielnie socjalne, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR