Zabrze: dzielnicowi ostrzegają przez metodami ''na wnuczka'' i ''na policjanta''KG/Rynek Seniora - 17 sierpnia 2017 15:15


Dzielnicowi z Zabrza prowadzą intensywne działania profilaktyczne skierowane do seniorów. Mundurowi rozdają ulotki informujące o oszustwach metodami ''na wnuczka'' czy ''na policjanta'', a także podczas bezpośrednich spotkań z mieszkańcami tłumaczą, jak uniknąć zagrożeń.

W ramach kampanii ''Dzielnicowy bliżej nas'' odwiedzają oni mieszkańców swoich rejonów rozdając ulotki informacyjne. W broszurach zawarte są informacje na temat kradzieży i oszustw metodami ''na wnuczka'' czy ''na policjanta''. Ulotki skierowane są nie tylko do seniorów, ale również ich rodzin.

Zabrzańscy mundurowi wyruszyli w teren, aby dotrzeć do jak największej ilości osób. Podczas rozmów z seniorami, ale też z ich krewnymi, wyjaśniają jak działają oszuści i jakie stosują metody. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem jakie może nieść za sobą wpuszczenie do domów osób podających się za akwizytorów, kupców oferujących do sprzedaży różnego rodzaju produkty po atrakcyjnie niskich cenach lub osób dzwoniących, które podają się za policjanta czy też członka rodziny.

Mundurowi apelują, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy podejrzeń kontaktować się z najbliższą jednostką policji lub dzwonić na bezpłatny numer 997 lub 112.

Jak informuje zabrzańska policja, działania informujące prowadzą nie tylko mundurowi z II komisariatu, ale wszyscy zabrzańscy dzielnicowi.