Zakopane: od kwietnia ruszy darmowa komunikacja dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   17 lutego 2016 16:00


Zakopane: od kwietnia ruszy darmowa komunikacja dla seniorów Darmowa komunikacja miejska dla seniorów z Zakopanego ma ruszyć już w kwietniu 2016 r. Fot. UM Zakopane

Mieszkańcy Zakopanego, którzy ukończyli 65 lat, na podstawie dowodu osobistego będą mogli przemieszczać się po mieście za darmo.

Zimowa stolica Polski niebawem ma doczekać się pierwszych miejskich linii komunikacyjnych, obsługiwanych przez nowoczesne i ekologiczne autobusy Solaris. W tegorocznym budżecie burmistrz miasta przeznaczył na ten cel 850 tys. zł.

- Chcemy uporządkować transport publiczny, zwłaszcza w rejonach, gdzie występują problemy z dostępnością komunikacji. Zdarza się to szczególnie poza sezonem turystycznym i jest dużym problemem dla mieszkańców - poinformował burmistrz Leszek Dorula.

Autobusy mają kursować na dwóch trasach. Pierwsza linia ruszy w kwietniu 2016 r., druga we wrześniu.

Wykonywanie przewozów publicznego transportu zbiorowego w komunikacji miejskiej powierzone zostało miejskiej Spółce TESKO, która jest w trakcie zakupu dwóch pierwszych autobusów marki Solaris.

- 1 lutego 2016 r. została podpisana umowa na dostawę w formie leasingu 4 sztuk fabrycznie nowych autobusów Solaris Urbino 8,9 LE. Szkielety autobusów dotarły już na linię produkcyjną fabryki Solarisa i czekają na montaż podzespołów - poinformowała Monika Jaźwiec, prezes TESKO. 

Każdy z pojazdów będzie dysponował 57 miejscami (w tym 23 siedzącymi) oraz będzie wyposażony w klimatyzację, rozkładaną rampę dla wózka inwalidzkiego i dziecięcego, system monitoringu, a także system informacji pasażerskiej, biletomat i oczywiście kasownik biletów. Autobusy mają spełniać najnowszą normę dot. poziomu emisji zanieczyszczeń - Euro 6.

Z darmowej komunikacji, oprócz seniorów, skorzystają także - po okazaniu dowodu rejestracyjnego z aktualnym OC - zakopiańscy kierowcy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.