Zmieniasz umowę przez telefon? Uważaj, z kim ją zawierasz

POLITYKA SENIORALNA

Autor: RPO, JW/Rynek Seniora   12 stycznia 2017 13:07


Zmieniasz umowę przez telefon? Uważaj, z kim ją zawierasz Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nieuczciwi przedstawiciele handlowi niewielkich spółek telekomunikacyjnych wykorzystują podobieństwo nazw z dużymi, znanymi na rynku przedsiębiorcami. Wprowadzają w ten sposób klientów w błąd, by przenieść umowę o świadczenie usług na siebie - ostrzega Rzecznik Praw Obywatelskich.

Pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach zajmuje się sprawą starszej mieszkanki Piekar Śląskich, która najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa telekomunikacyjnego, polegającego na wprowadzeniu w błąd co do tożsamości podmiotu zawierającego umowę.

Interesantka otrzymała telefon, w którym przedstawiciel przedsiębiorcy zaproponował korzystną zmianę warunków umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Jako osoba starsza, pod wpływem pośpiechu, kobieta zgodziła się na zmianę.

Jak się później okazało, przedsiębiorca ten tylko podawał się za właściwego operatora. Doprowadził do zerwania umowy z bieżącym, właściwym operatorem i przeniósł usługę do siebie. Mimo złożenia przez seniorkę wypowiedzenia, przedsiębiorca zażądał uregulowania należności za czas trwania wymuszonej umowy.

 - Nadużycie, którego ofiarą padła mieszkanka Piekar Śląskich, polega na wprowadzeniu w błąd klienta co do tożsamości podmiotu, z którym klient ma zamiar zawrzeć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych - wyjaśnia RPO. 

Najwięcej tego typu przypadków jest związanych z nieuczciwymi przedstawicielami handlowymi niewielkich spółek telekomunikacyjnych, które wykorzystują podobieństwo nazw z dużymi, znanymi na rynku przedsiębiorcami.

Pełnomocnik Rzecznika wystosował pismo do przedsiębiorcy z prośbą o informacje dotyczące zawarcia umowy oraz prowadzonej rozmowy telefonicznej z klientką. Na razie oczekuje na odpowiedź. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR