Znamy kandydata na nowego szefa Komisji Polityki Senioralnej
Autor: DK/Rynek Seniora   09 maja 2016 16:23

Klub Kukiz`15 przedstawił kandydatkę na nową przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Senioralnej (KPS).

Będzie nią posłanka Kukiz`15 Agnieszka Ścigaj, która od 29 kwietnia jest już członkiem Komisji Polityki Senioralnej.

Zastąpi ona dotychczasową przewodnicząca Małgorzatę Zwiercan, która została wykluczona z klubu Kukiz'15 za to, że 14 kwietnia 2016 r. w sejmowym głosowaniu ws. sędziego TK, zagłosowała za swojego kolegę partyjnego Kornela Morawieckiego.

- Liczymy na to, że do zmiany na dojdzie na najbliższym posiedzeniu Komisji [12 maja - red.]. Do tej pory to była formalność, jeśli na początku kadencji ustalono, że daną komisją będzie kierował przedstawiciel danego klubu. Mamy nadzieję, że nic się nie zmieni, ale to PiS ma przewagę w komisji – powiedział nam Jakub Kulesza, rzecznik klubu Kukiz`15.

W komisji zasiada obecnie 17 posłów, w tym ośmiu z PiS, posłanka Małgorzata Zwiercan jest obecnie niezrzeszona.

Biogram przyszłej przewodniczącej
Agnieszka Ścigaj urodziła się 22 grudnia 1975 r. Krakowie. Została wybrana w wyborach do Sejmu z okręgu wyborczego w Krakowie. Jest obecnie wiceprzewodniczącą klubu poselskiego Kukiz'15. Jest także członkiem sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Z zawodu jest socjologiem. Skończyła studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (kierunek socjologia) oraz studia podyplomowe z ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zawodowo związana była z polityką społeczną jako konsultantka, trenerka i koordynatorka projektów, a także nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Jak podaje krakowska Gazeta Wyborcza, pracowała w urzędach na szczeblach gminnym i wojewódzkim, jako wicedyrektor ośrodka szkolenia zawodowego z ramienia Wojewódzkiego Urzędu Pracy czy w Ministerstwie Pracy jako doradca w programie Banku Światowego. W resorcie koordynowała współpracę z najsłabszymi pod względem zatrudnienia samorządami w Małopolsce.

Po kilku latach funkcjonowania w administracji państwowej stwierdziła, że to nie jest jej bajka. W 2009 roku współtworzyła spółdzielnię Opoka, działającą w mniejszych miejscowościach powiatu olkuskiego: Chechle, Jaroszowcu i Kluczach. Firma miała wspomagać zatrudnienie i ułatwiać powrót do pracy bezrobotnym z regionu. Spółdzielnia zatrudnia 50 pracowników, z czego 80 proc. stanowią osoby niepełnosprawne.

Jest mieszkanką Kolbarku, pięćsetosobowej wsi w powiecie olkuskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.