Znamy lauretów konkursu "Gminy przyjaznej Seniorom"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: UM Trzebinia/Rynek Seniora   11 maja 2016 11:32


Znamy lauretów konkursu "Gminy przyjaznej Seniorom" Certyfikat Gmin Przyjaznych Seniorom trafia do samorządów, które w sposób znaczący i trwały wpływają na poprawę jakości życia seniorów. Fot. PTWP

Gminy Trzebinia (Małopolskie) i Stare Babice (Mazowieckie) otrzymały tytuł Gminy Przyjaznej Seniorom. Tytuł ten został potwierdzony trzyletnim  certyfikatem.

Gminy te zostały uhonorowane 9 maja 2016 r. podczas V Kongresu „Obywatel Senior”, który odbył się w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Parku Śląskim w Chorzowie.

Idea przyznawania certyfikatu i statuetki dla Gmin Przyjaznych Seniorom zrodziła się z chęci promowania gmin, które w sposób znaczący i trwały wpływają na poprawę jakości życia seniorów.

Wśród wyróżnionych znalazło się jedenaście gmin: Dębica, Żary, Jasło, Lubaczów, Czaplinek, Czeladź, Błonie, Świdnica, Dąbie, Ostrów Wielkopolski, Stepnica. Certyfikat roczny otrzymały Bolesławiec i Siemianowice Śląskie. Natomiast trzyletnimi certyfikatami uhonorowano Stare Babice i Trzebinię.

Trzebinia otrzymała ww. certyfikat za realizowane projekty:

„Jesteśmy aktywni” - udostępnienie trzebińskim seniorom możliwości  bezpłatnego   korzystania z zajęć rehabilitacyjnych na Krytej Pływalni  w Trzebini ul. Kruczkowskiego 10a. Zajęcia odbywają się  pod okiem rehabilitanta, który proponuje i prowadzi ćwiczenia dostosowane do wieku i  schorzeń beneficjentów programu.

„Piknik Seniora” - to impreza służąca  aktywizacji i integracji środowiska seniorów Powiatu Chrzanowskiego, promocji twórczości artystycznej prezentowanej przez seniorów oraz rękodzieła artystycznego

„Kluby Seniora” - obecnie na terenie gminy  funkcjonuje 13 klubów, wszystkie nieodpłatnie korzystają z lokali stanowiących własność gminy. 7 klubów otrzymuje dotację gminną na swoją działalność, która obejmuje: integracje społeczną seniorów, działalność prozdrowotną, działalność kulturalną, działalność rekreacyjno-turystyczną, realizację pasji i zainteresowań, tworzenie i prowadzenie grup samopomocowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.