16 i 17 listopada br. w Lublinie pielęgniarki będą mogły wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu opieki długoterminowej. W roku 2019 Akademia Opieki Długoterminowej organizuje spotkania jeszcze w dwóch innych miastach, ale nigdzie już nie ma miejsc.
Łódzki NFZ "w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie" ogłosił konkurs na 80 łóżek w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 17 października br.
Hospicjum stacjonarne z ZOL-em w Pile (Wielkopolskie) wybudowane przez pilskie Towarzystwo Pomocy Chorych (TPCh) przyjmie pierwszych pacjentów 1 października br. Świadczenia będą realizowane dzięki umowie z NFZ.
Zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa i poprawa warunków życia mieszkańców placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku - to główny cel projektu nowelizacji, który we wtorek (28 maja) przyjął rząd.
36 dodatkowych opasek monitorujących podstawowe funkcje życiowe kupił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach (Śląskie). Dotychczas z tego rozwiązania korzystało w mieście 20 seniorów, ale zainteresowanie mieszkańców było tak duże, że kupiono kolejne.
Samorządy coraz bardziej dostrzegą potrzebę roztoczenia opieki na osobami starszymi, powstają kolejne kluby seniora - powiedział w środę (15 maja) wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Wskazał, że miasta i gminy mają na to wsparcie z rządowego Programu Senior plus.
Z sygnałów przekazywanych przez samorządy wynika, że zainteresowanie programem opieki wytchnieniowej jest duże - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Do końca kwietnia samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie do 80 proc. kosztów realizacji zadania.
Coraz częściej opieką nad seniorami w Polsce zajmują się Ukraińcy. Jak wynika z badań przeprowadzonych na Politechnice Opolskiej, wśród opiekunów z Ukrainy aż 80 proc. stanowiły osoby z wykształceniem wyższym, z czego 30 proc. to wykwalifikowani pielęgniarze lub fizjoterapeuci.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych uruchamia punkt konsultacyjny dla delegowanych do pracy do Niemiec opiekunów i opiekunek osób starszych - poinformował w poniedziałek (15 kwietnia) na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie wiceprzewodniczący OPZZ dr Piotr Ostrowski.
Umowy z samorządami na realizację programu opieki wytchnieniowej będą podpisywane na przełomie maja i czerwca - powiedział wiceszef MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz. W ramach programu opiekunowie będą mogli liczyć m.in. na 14 dni opieki nad osobą niepełnosprawną w placówce całodobowej.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych