Akcja "Zostań Siłaczem Społecznym": wsparcie dla hospicjów i domów opieki

RYNEK OPIEKI

Autor: portalsamorzadowy.pl/Rynek Seniora   07 lipca 2016 10:04


Akcja "Zostań Siłaczem Społecznym": wsparcie dla hospicjów i domów opieki Akcja „Zostań Siłaczem Społecznym” polega na zgłaszaniu placówek z rożnych regionów Polski, które potrzebują wsparcia. Fot. Fotolia

Jeszcze przez miesiąc placówki takie jak hospicja czy domy opieki potrzebujące wsparcia mogą zgłaszać się do akcji „Zostań Siłaczem Społecznym” organizowanej w ramach kampanii „Wyrównujemy szanse”.

Kampania promuje fundusze norweskie i EOG, których celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych między krajami i regionami w Europie.

Jednym z elementów kampanii jest akcja „Zostań Siłaczem Społecznym”, polegająca na zgłaszaniu placówek z rożnych regionów Polski, które potrzebują wsparcia.

- Proponowane przez siłaczy społecznych placówki to najczęściej ośrodki pomocy niepełnosprawnym, szkoły. Do wsparcia w ramach akcji można również zgłaszać domy seniora, hospicja, jednostki opiekuńczo-wychowawcze.

Aby włączyć się do akcji wystarczy skorzystać ze specjalnego serwisu internetowego – www.silaczespoleczni.org, gdzie każdy może zgłosić instytucję ze swojego regionu, która jego zdaniem potrzebuje pomocy.

Fundusze norweskie i EOG są formą bezzwrotnej pomocy przyznanej przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom UE.  Za ich wdrażanie w Polsce odpowiada Ministerstwo Rozwoju.

Pierwsza edycja funduszy przewidziana była na lata 2004-2009. Wówczas dla Polski przeznaczono kwotę ponad 528 mln euro. Zrealizowano 413 pojedynczych projektów i programów. 

Obecnie realizowana jest druga edycja funduszy, a łączna kwota środków na lata 2009-2014 dla Polski to 578,1 mln euro.

3 maja 2016 r. podpisano porozumienia pomiędzy Islandią, Liechtensteinem i Norwegią a Unią Europejską w sprawie funduszy norweskich i funduszy EOG na okres do 30 kwietnia 2021 r. Polska pozostanie największym beneficjentem tych środków - alokacja przewidziana dla naszego kraju to 809,3 mln euro.

Więcej: www.portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.