Angel Care: stawiamy na lokale dla osób z przeciętną emeryturą

RYNEK OPIEKI

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Seniora   24 czerwca 2016 12:02


Angel Care: stawiamy na lokale dla osób z przeciętną emeryturą Według Shahara z Angel Poland Group w Polsce coraz więcej osób będzie stać na profesjonalną opiekę na starość. Na zdj. Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestor Angel Care

Grupa Angel Care, która planuje stworzyć w Polsce dwa tysiące miejsc w 10. centrach seniora, stawia na lokale dostępne dla osób z przeciętną emeryturą. Według inwestora wystarczy pomoc rodziny lub wynajem własnego mieszkania. Ceny działającego już centrum seniora Angel Care we Wrocławiu zaczynają się od ok. 3 tys. zł za miejsce w apartamencie dwuosobowym.

Zdaniem Rona Bena Shahara, partnera Angel Poland Group, w Polsce coraz więcej osób będzie stać na profesjonalną opiekę na starość. Jak tłumaczy w Rzeczpospolitej, grupa stawia na lokale dostępne dla osób z przeciętną emeryturą - wystarczy, że pomoże rodzina lub senior zdecyduje się wynająć własne mieszkanie, by z tych środków dopłacić do lokalu w centrum Angel Care.

Z kolei Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care podkreśla w "Rz", że zapotrzebowanie na spersonalizowaną opiekę jest w Polsce ogromne, a inwestor przewidział usługi dla seniorów na każdym z etapów starzenia się.

Ron Ben Shahar zwraca uwagę, że wynajmując apartament, osoba starsza chce być niezależna, by dowolnie planować dzień, a jednocześnie wiedzieć, że może liczyć na dyskretną opiekę i wsparcie personelu.

Za wynajem apartamentu chronionego jednoosobowego w funkcjonującym już centrum seniora we Wrocławiu przy ul. Dyrekcyjnej trzeba zapłacić od 4,5 tys. zł, a dwuosobowego: od 5,9 tys. zł (2950 zł na jedną osobę). W ramach centrum działa też dom opieki - tu cena za jedno miejsce wynosi 4,5 tys. zł miesięcznie.

Czytaj też: Inwestycja za 50 mln zł od środka. Zobacz apartamenty i dom opieki

Obecna wartość rynku prywatnych usług dla seniorów szacowana jest w Polsce na blisko 5,5 mld zł. Polscy seniorzy mają do dyspozycji 15 mld zł przychodów miesięcznie, są coraz bogatsi i mają inne nawyki konsumpcyjne niż poprzednie pokolenia - zauważa "Rz".

Więcej: www.rp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR