Angel Care szuka kilkudziesięciu osób do pracy
Autor: Rynek Seniora   08 lipca 2016 12:48

Centrum Seniora Angel Care we Wrocławiu kontynuuje rekrutację. Zatrudnienie w ośrodku może znaleźć kilkadziesiąt kolejnych osób. Poszukiwani są ludzie z wykształceniem medycznym i pielęgniarskim.

Docelowo w Centrum Seniora Angel Care przy ulicy Dyrekcyjnej we Wrocławiu zajęcie znajdzie nawet 150 osób. Pierwsi specjaliści pracują tutaj już od wiosny, odkąd dom opieki rozpoczął swoje funkcjonowanie. Teraz rozwijający się obiekt otwiera kolejne sekcje i prowadzi nowy nabór.

Ośrodek poszukuje pracowników na stanowiska pielęgniarek i pielęgniarzy, opiekunek bądź opiekunów osób starszych oraz pokojowych. Podstawowym wymaganiem ośrodka dla seniorów jest znalezienie osób o otwartym usposobieniu oraz gotowych na rozwijanie swoich umiejętności. Muszą mieć też udokumentowane wykształcenie medyczne lub pielęgniarskie.

Zachodnie standardy
- Naszym celem jest wdrożenie najwyższych standardów opieki, które funkcjonują w renomowanych domach seniora w Europie. Empatia i przyjazne nastawienie, szacunek oraz profesjonalizm w działaniu to cechy, których oczekujemy od naszych pracowników - mówi Danuta Neuman, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Centrum Seniora Angel Care.

Jak podkreśla firma, kandydaci zainteresowani zatrudnieniem muszą wykazać się życzliwym podejściem do pensjonariusza, pogodnym usposobieniem, zaangażowaniem oraz chęcią niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym opieki.

- Ważna będzie też znajomość schorzeń geriatrycznych, z którymi podopieczni ośrodka borykają się na co dzień. Duże znaczenie odgrywa umiejętność pracy w zespole terapeutycznym. Szukamy osób z długoletnim  doświadczeniem w opiece nad seniorami, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę w zawodzie. Praca w Centrum Seniora Angel Care odbywa się w systemie zmianowym - mówi Danuta Neuman.

Oferta dla pracowników
Co sam ośrodek może zaoferować przyszłym pracownikom? Jak czytamy w komunikacie prasowym, Centrum Seniora Angel Care to dobrze zlokalizowane miejsce pracy w pobliżu dworców PKS i PKP. Oferuje szkolenia zawodowe i nowoczesne narzędzia pracy oraz możliwość wdrażania nowatorskich metod i standardów pracy z osobami starszymi.

- Już teraz w naszym kraju borykamy się z deficytem profesjonalnych ośrodków. Poprzez budowę i działanie Angel Care, zatrudnianie oraz szkolenie wyspecjalizowanej kadry, realizujemy rosnące potrzeby rynku - tłumaczy Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care. - Na pewno będziemy potrzebowali coraz więcej nowoczesnych centrów seniora, które zapewnią idealne warunki do godnego życia na emeryturze dla starzejącego się polskiego społeczeństwa - uzupełnia.

Oferta dla pacjentów
We wrocławskim Angel Care niezależnie działają części z 48 apartamentami z usługami i opieką medyczną dla samodzielnych i aktywnych seniorów oraz dom opieki dla osób, które wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

Każda z części ośrodka spełnia określoną funkcję. Pierwsza to apartamenty dla seniorów z usługami i opieką medyczną – przeznaczone są dla osób, które w miarę swoich możliwości chcą pozostać niezależni, a jednocześnie chcą mieć zapewnione bezpieczeństwo i opiekę.

Druga to dom opieki, z którego korzystają osoby wymagające stałej pomocy.

W ofercie jest też Centrum Chorób Demencyjnych, gdzie pod opieką przebywają osoby starsze z demencją oraz chorobą Alzheimera. Łącznie grupa mieszkańców ośrodka będzie liczyć 250 osób.

Angel Care powstaje przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych młodych państwach UE. W Angel Care zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.