Angel Care wprowadza usługę pobytu krótkoterminowego

RYNEK OPIEKI

Autor: Rynek Seniora   21 lipca 2016 17:37


Angel Care wprowadza usługę pobytu krótkoterminowego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nową usługę wprowadza wrocławskie Centrum Seniora Angel Care. Będzie to indywidualna i kompleksowa opieka zarówno dla osób wymagających opieki stałej, jak
i okresowej terapii poszpitalnej. Usługa jest elastyczna - pobyt czasowy może trwać tylko jeden dzień lub dowolnie długo.

Standard opieki w ramach pobytu czasowego jest dokładnie taki sam, jak w przypadku stałych mieszkańców domu opieki w Centrum Seniora Angel Care. Jeśli chodzi o długość takiego pobytu, to nie ma ograniczeń - może trwać tylko jeden dzień lub dowolnie długo.

- Wprowadziliśmy tę usługę odpowiadając na potrzeby osób starszych oraz ich opiekunów. W tym segmencie opieki brakowało dotąd oferty w tak elastycznej, a jednocześnie kompleksowej formie. W naszym centrum, niezależnie od długości pobytu i zakresu opieki, osobą starszą zajmuje się profesjonalny personel, czuwający całą dobę - mówi Michał Kowalski, dyrektor Angel Care we Wrocławiu.

W zakres opieki przy pobycie czasowym w Angel Care wchodzi również terapia, prowadzona przez doświadczonych fizjoterapeutów, terapia zajęciowa i bogaty program aktywizujący (w tym m.in. dogoterapia), jak również wsparcie ze strony psychologa.

Do kogo skierowana jest nowa usługa Angel Care? Tu również nie ma żadnych ograniczeń. Z tej oferty mogą korzystać osoby m.in. z chorobami demencyjnymi i innymi chorobami przewlekłymi, jak również seniorzy wymagający terapii poszpitalnej.

- Nową usługę adresujemy także dla opiekunów osoby starszej, którzy potrzebują odpoczynku, mają do załatwienia pilne sprawy czy też na przykład na okres remontu w domu. Pobyt krótkoterminowy sprawdzi się we wszystkich tych sytuacjach, gdy opiekunowie przez pewien czas nie mogą stworzyć odpowiednich warunków do opieki lub terapii seniora - podkreśla Michał Kowalski.

Cena pobytu czasowego we wrocławskim Centrum Seniora zależy od liczby dni i potrzeb osoby starszej.
Angel Care dzieli się na Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kompleksu, ale do każdej prowadzi osobne wejście.

Angel Care działa przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Jest pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką. W Angel Care zainwestowała potężna grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR